Dabar populiaru
Publikuota: 2011 spalio 9d. 10:00

Rašytoja Zita Čepaitė: „Reikia būti pasiruošusiam apsikvailinti ir būti apgautam“ (nuotraukos)

Įkrauk reporterio nuotrauka /

Spalio 8 dieną prekybos ir pramogų centre „Panorama“ vykstančioje knygų mugėje lankytojai turi progą ne tik pasidairyti po knygų gausybę, bet ir pasiklausyti knygų pristatymų bei pabendrauti su rašytojais.

Spalio 8 dieną prekybos ir pramogų centre „Panorama“ vykstančioje knygų mugėje lankytojai turi progą ne tik pasidairyti po knygų gausybę, bet ir pasiklausyti knygų pristatymų bei pabendrauti su rašytojais.

Viena pirmųjų savo knygą „Emigrantės dienoraštis“ pristatė rašytoja Zita Čepaitė. Autorė 5 metus buvo išvykusi į Didžiąją Britaniją ir ten sėkmingai susikūrė savo naujo gyvenimo dalį. Zita Čepaitė visada viskuo domėjosi, nes tai buvo ne tik įdomu, bet ir jos pareiga. Prieš išvažiuojant iš Lietuvos knygos autorė dirbo kultūros ministro patarėja. „Jeigu blogai ministrui, tai ne ką geriau ir jo patarėjams“,- tokiais komentarais apie savo buvusį darbą atsiliepė rašytoja. Bet tai nebuvo jos vienintelis darbas. Z. Čepaitė taip pat dirbo vietiniame laikraštyje, kurio iniciatyva ji realizavo savo poreikį parašyti knygą.

Nuvykusi į Angliją, Zita susidūrė su klausimų lavina. Išvykę tautiečiai negali pamiršti Lietuvos, nors ir kaip ant jos pyktų. Tad išgirdus apie strategiją „Kaip susigrąžinti emigrantus“ jai kilo mintis – pasiūlymas: o gal norint susigrąžinti emigrantus pirmiausia reikia juos geriau pažinti? Rašytoja taip pat teigiamai atsiliepė ir apie studentus, kurių dauguma teigia, kad šitoj Lietuvos ateities nesusikursi.

„Ateitį susikursi bet kur. Jaunystės tikėjimas, noras, viltis – tai ko pilnas yra kiekvienas studentas ir tai mane žavi. Man pavyzdžiui pirmoji didelė emigracija buvo iš kaimo į Vilnių. Tada taip pat galvojau, kad čia susikursiu savo gyvenimą, kad čia pradėsiu viską iš naujo. Bet viskas keičiasi ir negali žinoti, kur atsidursi rytoj.“

Pirmosios knygos užuomazgos prasidėjo tame pačiame laikraštyje. Rašytoja gavo pasiūlymą pasidalinti savo, kaip emigrantės, patirtimi. Tad pirmosios knygos mintys dienos šviesą išvydo straipsnių pavidalu. Šia knygą galima pavadinti puikiu vadovu norintiems išvykti į Didžiąją Britaniją. Na gal ne puikus, bet vadovas tikrai. „Emigrantės dienoraštis“ – tai knyga kurioje skaitytojas ras svarbius emigranto gyvenimo aspektus, linksmus pasakojimus, būseną kai nori išvažiuoti ir taip pat asmeninę rašytojos patirtį. Tai kitoks požiūris į emigranto gyvenimą, į jo likimą. „ Nebėra tiek daug dramos norint pakeisti savo gyvenimą. Tiesiog reikia būti pasiruošusiam apsikvailinti ir būti apgautam“,- taip rašytoja postringavo apie likimą, gyvenimą.

Kodėl rašytoja grįžo, ar jai gera Lietuvoje? „Lietuvoje turiu prisirišimą, artimą ryšį, bet nieko nesakau – Anglijoje gyventi linksma.“,- gera nuotaika užbaigė savo trumpą knygos istorijos pristatymą.

Nuotraukos: Andrius Petraitis

Temos: 1 Zita Čepaitė
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grąžinti verta

Kuriu ir apsaugau

Sveikata

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt