Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Redas Diržys vs. Gintautas Mažeikis: kur prasideda ir baigiasi pasirodymas?

Nuotraukos pavadinimas
Nuotraukos pavadinimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Lapkričio 8-ąją, ketvirtadienį, 18 val., Kaune, Fluxus Ministerijoje (Jonavos g. 3), Redas Diržys ir Gintautas Mažeikis paskaitoje-diskusijoje bandys praplėsti performanso...

Lapkričio 8-ąją, ketvirtadienį, 18 val., Kaune, Fluxus Ministerijoje (Jonavos g. 3), Redas Diržys ir Gintautas Mažeikis paskaitoje-diskusijoje bandys praplėsti performanso suvokimo ribas ir galimybes. Renginio metu, pasitelkiant du skirtingus požiūrius, bus svarstoma performanso sąvoka ir pasiūlyta nauja suvokimo kryptis.

Performansas neatsiejamas nuo plačiosios meno sampratos, todėl diskusijos pradžioje dalyviai bandys trumpai apžvelgti meno raidą bei konceptualaus meno problematiką, jo ryšius su performansu. Taip pat bus paliesta politinio performanso sąvoka. Į diskusiją bus įtrauktos ir tokios potėmės kaip meno socialumo problematika, politikos ir meno sąsajos, ritualai, protestas, naujosios medijos ir komercija, performansas iš veiksmo ir simuliacijos perspektyvos. Diskusijos metu tikimasi dviejų kardinaliai skirtingų nuomonių ir pozicijų taip vystant aršią bei įdomią diskusiją, kurios baigtis ir išvados nėra aiškios.

Redas Diržys – aktyviai veikiantis menininkas, meno streiko Alytuje organizatorius, nuo 1995 m. vadovauja Alytaus dailės mokyklai, aršus „rimtosios kultūros“ kritikas, radikaliojo meno atstovas, aktyviai dalyvauja ne tik Lietuvos, bet ir tarptautiniuose renginiuose.

Redui Diržiui diskusijoje oponuos filosofas, antropologas, kultūros teoretikas, VDU dėstytojas Gintautas Mažeikis, kuris aktyviai domisi postmodernia politine antropologija, atlieka tyrimus bei analizes propagandos ir simbolinio mąstymo temomis, kūrybinių industrijų analizes ir filosofinę kritiką.

Teorinę reikšmę performanso sąvoka įgauna XX a. 7-8 deš., tačiau jo ištakų galima ieškoti jau XX a. pradžioje: dada, futuristų, Rusijos konstruktyvistų veikloje. Visuotinai priimtina, performansu (angl. performance – įvykdymas, vaidinimas) vadinti iš anksto apgalvotą, tam tikrą laiko tarpą vykstantį, konceptualų veiksmą, kurio pagrindinė išraiškos priemonė – paties menininko kūnas. Nors performansas savo pavadinime jau yra užkodavęs žodžio „vaidyba“ reikšmę, visgi nevykdo įprastinės vaidybos veiklos, jis laikomas antiteze teatrui. Šiais laikais performansas įgauna vis daugiau formų, todėl apibrėžti performanso meną darosi vis sudėtingiau, tad tampa svarbu suvokti jo užuomazgas bei kismą.

Antroje renginio dalyje bus rodomi videoperformansai iš asmeninio Redo Diržio archyvo. Videoperformansai, lydimi lektoriaus komentarų, padės vizualiai suvokti diskusijos metu nagrinėtus performanso meno aspektus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt