Dabar populiaru
Publikuota: 2011 birželio 30d. 16:10

Rokiškio Jaunųjų lyderių klubo projektas „Take it!“ įvyko! (nuotraukos)

Įkrauk reporterio nuotrauka /

Birželio 15-24d. vyko RJOS „Apvalaus stalo“ ir Rokiškio Jaunųjų Lyderių klubo organizuotas tarptautinis jaunimo mainų projektas „Take it!“.

Take it!

Birželio 15-24d. vyko RJOS „Apvalaus stalo“ ir Rokiškio Jaunųjų Lyderių klubo organizuotas tarptautinis jaunimo mainų projektas „Take it!“. Projektą finansavo ES programa „Veiklus jaunimas. Mainuose dalyvavo 30 jaunų žmonių iš Bulgarijos, Italijos, Čekijos, Latvijos, Lenkijos ir Lietuvos. Bendras visų jaunuolių tikslas buvo sukurti jauno, aktyvaus, sugebančio atstovauti sau, savo organizacijai, miestui, ar net šaliai žmogaus modelį. Šiuo projektu buvo nagrinėjamos jauno žmogaus galimybės. Iniciatyvinė projekto grupė (Lukas Audickas, Neringa Savičiutė, Goda Bagdonaitė, Ieva Balčiūnaitė, Tautvydas Vygėlis) siekia paskatinti jaunimą suprasti savo vaidmenį dabartinėje visuomenėje.

Veiklos

Tikslui pasiekti pasitelkėme įdomius, netradicinius būdus: jogą, kovos menus, patyriminį ir tarpkultūrinį mokymąsi bei neformalųjį ugdymą. Joga ir kovos menai mums padėjo susikoncentruoti, atsipalaiduoti, atsikratyti blogų emocijų ir išmokti jas kontroliuoti. Nacionalinių vakarų metu turėjome galimybę pažinti vieni kitų kultūras, atrasti panašumų ir skirtumų, panaikinti seniai nusistovėjusius stereotipus.

Savo viešojo kalbėjimo įgūdžius išbandėme diskusijoje, kurioje nagrinėjome tris temas: spaudos ir visuomenės formuojamą požiūrį apie jauną žmogų; jaunimo įsitraukimą į aktyvią veiklą; jaunimo politiką tarptautiniu, nacionaliniu ir vietiniu lygmeniu. Diskusijoje dalyvavo Jaunimo Reikalų Departamento direktoriaus pavaduotojas Juozas Meldžiukas, Kupiškio jaunimo centro direktorė Gaila Matulytė, Rokiškio rajono mero patarėjas, atstovas ryšiams su visuomene Albinas Urbonas, RJOS Apvalus stalas prezidentė Birutė Bagdonienė, spaudos ir jaunimo organizacijų atstovai.

Finalinis renginys

„Take it!” projektą vainikavo finalinis renginys, vykęs birželio 23d. Rokiškyje. Jo metu pademonstravome, ką išmokome vieni iš kitų, o žiūrovus kvietėme pasigrožėti dainomis ir šokiais iš 6 skirtingų šalių. Drauge keliavome į Bulgariją, klausydamiesi  bulgariškų dainų. Įsijungdami į svajingą polonezo judesį, aplankėme Lenkiją, trypdami audringą polką, viešėjome Čekijoje. Žavėjomės Italija, sekdami temperamentingą itališką būgnų skambesį. Traukdami latvišką tradicinę dainą, aplankėme broliukus latvius, bet vis dėlto, nepamiršdami savo tradicijų, transkvero ritmu grįžome į tėvynę.

Temos: 1 Gaila Matulytė
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt