TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Šauniausia administratorė: universali, patikima, talentinga

Tomas Mačernis
Tomas Mačernis
Šaltinis: ikrauk.lt
0
A A

Jau dešimtą kartą Lietuvoje vyksta konkursas „Šauniausia biuro administratorė 2014“. Konkursą organizuoja biuro prekių tiekimo lyderis Baltijos šalyse „Officeday“. Bendrovės...

Jau dešimtą kartą Lietuvoje vyksta konkursas „Šauniausia biuro administratorė 2014“. Konkursą organizuoja biuro prekių tiekimo lyderis Baltijos šalyse „Officeday“. Bendrovės generalinis direktorius Tomas Mačernis dalinasi savo įžvalgomis apie biuro administratorės darbą, jos svarbą įmonėje ir jubiliejinius šauniausios administratorės rinkimus.

Kaip kilo mintis organizuoti Šauniausios biuro administratorės konkursą?
Mintis organizuoti tokį konkursą kilo gana natūraliai, nes administratorės yra mūsų įmonės pagrindiniai kontaktiniai asmenys. Su jomis nuolatos bendraujame, palaikome ryšį, sprendžiame įvairius klausimus. Kasdien matydami, kaip administratorės sprendžia įvairius sudėtingus klausimus, suprantame, kad yra labai daug talentingų, įdomių asmenybių, kurios savo talento neparodo toliau savo įmonės ribų. Ir mums prieš dešimt metų kilo mintis, kad reikia jas „ištraukti“ į viešumą, sukuriant tam tikrą platformą, kurioje jos galėtų tuos savo gebėjimus parodyti, galėtų pasivaržyti tarpusavyje, gerai praleisti laiką tarp tokių pačių asmenybių kaip jos.

Kaip konkursas keitėsi per 10 metų?
Šis konkursas buvo organizuojamas šiek tiek kitaip nei dabar. Pradžioje vykdavo atrankos ir į finalinį etapą mes pakviesdavome 10 dalyvių, kurios tarpusavyje varžydavosi renginyje. Dalyvės turėdavo atlikti įvairias užduotis, o jas vertindavo komisija, surinkta iš žymių Lietuvos žmonių, renginyje galėdavo dalyvauti visi ir viskas vykdavo gyvai. Tai, aišku, būdavo didelis renginys, tačiau bėgant laikui pastebėjome, kad 10 dalyvių yra labai gerai, bet  tai ne viskas ką galima parodyti ir kai atsivėrė galimybės elektroninėje erdvėje pritraukti dar daugiau dalyvių ir žiūrovų, mes tiesiog viską perkėlėm į internetą. Šiemet trečią kartą konkursas organizuojamas elektroninėje erdvėje. Ir dar mes trečią kartą konkursą organizuojame ne tik Lietuvoje, bet ir „Officeday“ kompanijose visose trijose Baltijos šalyse vienu metu. Kadangi mūsų įmonė plėtėsi, keitėsi ir tarptautiškėjo, taip ir šis konkursas buvo perkeltas į visą Pabaltijį.

Koks įvykis konkurse labiausiai nustebino?
Konkretaus įvykio aš nepaminėsiu. Situacijų būdavo įvairių, vykdavo filmavimai, o po to peržiūros. Bet galiu pasidalyti, kas mane kaip vadovą maloniai stebina. Tai didelis dalyvių aktyvumas. Kiekvienais metais dalyvių skaičius auga, jų išmonė didėja, į klausimus atsakinėjama vis originaliau ir šmaikščiau. Dabar konkursui vykstant elektroninėje erdvėje dalyvės gali pridėti nuotraukas, filmukus. Į balsavimą įtraukiami tiek kolegos, tiek draugai ir pažįstami. Šie dalykai mane labiausiai stebina ir džiugina.

Kuo ypatingas šių metų konkursas?
Šiais metais konkurso formatas yra panašus, tačiau nauja jo tema. Pernai mes laužėm stereotipus, teigdami, kad administratorė nėra tik kavos nešiotoja ir svečių priėmėja, o šiais metais administratorė vaizduojama kaip Šiva. Vienas populiariausių hinduizmo dievų, blogio naikintojas, vaizduojamas su daug rankų. Administratorė kaip Šiva, rodos, turi daug rankų, nes atlieka daug užduočių ir veiklų, yra tiesiog daugiafunkcinė. Šiemet komunikuojame ne tik konkurso interneto svetainėje sauniausia-administratore.vz.lt, bet ir specialiai sukurtoje Facebook paskyroje. Šie dalykai ir yra konkurso naujovės.

Kaip manote, kiek svarbi yra administratorė kiekvienoje įmonėje?
Ji yra labai svarbi, o kai kada gal net svarbesnė už direktorių. Administratorės darbas daro tiesioginę įtaką visos įmonės darbui. Ji atlieka daug standartinių funkcijų, kurias visi žinome – nuo administravimo iki išlaidų kontrolės. Iš administratorės tikimasi komunikacijos, jos įmonėje reikia kuo daugiau. Daug kur administratorės atlieka ir dalį personalo valdymo funkcijų. Be to, joms tenka ir nestandartinių situacijų, kurios iškyla kiekvieną dieną.

Kaip per šį dešimtmetį, kai vyksta konkursas, keitėsi administratorės funkcijų ribos ir pobūdis? Ar pastebite, kad jų vis daugėja?
Administratorės tobulėja, jų atsakomybės ribos plečiasi, joms suteikiama vis daugiau sprendimų priėmimo galių. Jos tampa universalesnės.

Ko palinkėtumėte šių metų konkurso dalyvėms?
Dalyvauti ir nugalėti! Per Šauniausios biuro administratorės konkurso dešimtmetį pastebėjome, kad gautas konkurso nugalėtojos diplomas daug reiškia pačiam žmogui. Tai ir įvertinimas, ir paskata ateičiai. Tegul nugali šauniausia!

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt