Dabar populiaru
Publikuota: 2010 rugpjūčio 13d. 13:17

Savaitgalį Jusevičiuose – tradicinė kraštiečių šventė

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka

Jau šį šeštadienį, rugpjūčio 14 dieną, Jusevičiai pakvies atvykti į jau 11 metus iš eilės rengiamą kraštiečių šventę „Po Tėviškės liepom“. Jusevičių kaimo bendruomenes...

Jau šį šeštadienį, rugpjūčio 14 dieną, Jusevičiai pakvies atvykti į jau 11 metus iš eilės rengiamą kraštiečių šventę „Po Tėviškės liepom“.

Jusevičių kaimo bendruomenes pirmininkas Alfonsas Vasiliauskas žada šventės metu susirinkusiems pristatyti ir naująjį Jusevičių kaimo herbą bei vėliavą, kurią sukūrė kūrybingumo nestokojantys vietiniai entuziastai. „Didžiausi Jusevičiuose vykstantys metų renginiai – tai Joninės ir savaitgalį vyksiantis renginys „Po Tėviškės liepom“, - pasakojo A.Vasiliauskas, - todėl kiekvienas bendruomenės narys stengiasi prie šventės prisidėti kuo tik išgali – visi kartu renkame gražiausiai sutvarkytas apylinkėse sodybas, moterys kepa ir vaišina šimtalapiais, vietinė bendrovė „Saerimner“ nuolat prisideda finansine parama renginio prizų fondui.“

Kaip ir kasmet Jusevičių kaimo bendruomenė savo gyventojams bei svečiams parengė specialią programą, kurioje muzikinės pramogos, sporto varžybos bei apdovanojimai gražiausios, seniausios sodybos savininkams, aktyviausiems kaimo gyventojams ir kitiems gyvenvietės šviesuoliams. Renginys prasidės aktyviomis pramogomis dideliems ir mažiems: vyks krepšinio, tinklinio, smiginio varžybos, stipriausieji galės savo jėgas išbandyti traktoriaus rato vertimo ar virvės traukimo rungtyse, o vaikai rungtyniaus šokinėdami su maišais, vaikščiodami buomais ar savo miklumą išbandys ant rąsto mušdamiesi su maišais.

Šventinį vakarą vainikuos kapelos ,,Akordas“, vestuvinio ansamblio ,,Kalvarijos muitininkai“ ir Jusevičių bendruomenės jaunimo muzikiniai pasirodymai bei šokiai iki ryto.

Kasmet per Švč. Mergelės Marijos paėmimo dangun dieną – Žolines vykstantis renginys sukviečia gausų būrį gimtojo kampelio besiilginčių kraštiečių - pavakaroti po liepomis į Tėviškę sugrįžta išsibarstęs jaunimas, apsilanko buvę ir esami Seimo nariai, progos pasilinksminti nepraleidžia ir pasienyje įsikūrusio Suvalkų miestelio gyventojai. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt