Dabar populiaru
Publikuota: 2013 rugpjūčio 20d. 15:03

Savaitgalis Palangoje buvo skirtas ES piliečių teisėms

Savaitgalį Palangoje vyko Europos Sąjungos (ES) piliečių teisių mugė, ji pritraukė minias  poilsiautojų, besidominčių ES pilietybės teikiamomis galimybėmis. Informaciniai ir...

Savaitgalį Palangoje vyko Europos Sąjungos (ES) piliečių teisių mugė, ji pritraukė minias  poilsiautojų, besidominčių ES pilietybės teikiamomis galimybėmis. Informaciniai ir edukaciniai mugės renginiai, pasirodymai bei koncertai viliojo tiek suaugusiuosius, tiek mažuosius piliečius. Organizatoriai džiaugiasi, jog lankytojams galėjo suteikti ne tik bendro pobūdžio informaciją apie jų, kaip ES piliečių, teises, bet ir atsakyti į konkrečius jų klausimus.

Per dvi dienas mugę aplankė per 6000 Palangos gyventojų ir kurorto svečių. „Mugės lankytojų gausa ir klausimų specialistams specifika rodo, jog ES pilietybės tema yra aktuali. Todėl šiais, Europos piliečių metais, renginiuose stengėmės suteikti kuo daugiau informacijos apie ES piliečių teises, kad žmonės galėtų visapusiškai jomis pasinaudoti ir žinotų, ką daryti, jei jos yra pažeidžiamos“, – spasakojo Gražina Soltonienė, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje Komunikacijos skyriaus specialistė.

Prieš prasidedant mugės renginiams, apie ES dabartį ir ateitį Palangos viešojoje bibliotekoje su piliečiais diskutavo Europos Parlamento narys Justas Vincas Paleckis. Diskusijos dalyviai ne tik klausėsi europarlamentaro įžvalgų, bet ir išsakė savo lūkesčius, dalinosi mintimis.

Palangos miesto savivaldybės mero pavaduotojui Sauliui Simei ir LR Užsienio reikalų ministerijos Piliečių reikalų ir konsulinės pagalbos skyriaus atašė Martynui Taujanskui tarus sveikinimo žodžius, poilsiautojai plūdo į mugėje veikusius informacinius centrus. Čia jie domėjosi ES pilietybės nauda, nemažai lankytojų ES teisės ekspertams ir konsultantams turėjo specifinių klausimų, susijusių su konkrečiomis teisėmis ir realiomis situacijomis. Dažniausiai užduodami klausimai buvo susiję su laisvu judėjimo gyvenimuo kitose ES šalyse.

Jaunesni mugės dalyviai savo žinias apie ES piliečių teises demonstravo viktorinose bei nepraleido progos dalyvauti žaidimuose, kūrybinėse dirbtuvėse, sportiniuose užsiėmimuose, kuriuos organizavo gatvės gimnastikos komanda „Project Mayhem“. Penktadienį lankytojams koncertavo vasaros pradžioje Europos piliečių metų himną pristačiusi grupė „SKAMP“, o šeštadienio vakarą ES piliečių teisių mugės renginius užbaigė „Panevėžio Indigo choro“ pasirodymas.

Kam nepavyko į ES piliečių teisių mugę atvykti šį savaitgalį, turės progą joje apsilankyti Druskininkuose. Čia mugė vyks rugpjūčio 31 d. Pramogų aikštėje.

Projektą finansuoja Europos Sąjunga.

Nuotraukos www.fotodeco.lt

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt