-50% metinei prenumeratai. 15 dienos proga!
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2011 11 10

Seime atidaryta paroda „Visos Lietuvos spalvos“ (nuotraukos)

Trečiadienį Lietuvos Respublikos Seimo II ir III rūmus jungiančioje galerijoje Seimo narė Birutė Vėsaitė pristatė Vytauto Kandroto fotografijų parodą „Visos Lietuvos spalvos“. Parodoje eksponuojamos 2008-2011 metais užfiksuotų rudenėjančios Lietuvos vaizdų nuotraukos.
/ Įkrauk reporterio nuotrauka
Temos: 1 Paroda

Trečiadienį Lietuvos Respublikos Seimo II ir III rūmus jungiančioje galerijoje Seimo narė Birutė Vėsaitė pristatė Vytauto Kandroto fotografijų parodą „Visos Lietuvos spalvos“. Parodoje eksponuojamos 2008-2011 metais užfiksuotų rudenėjančios Lietuvos vaizdų nuotraukos.

Į vykusios parodos pristatymą atvykę Seimo nariai bei Vilniaus ir Jiezno moksleiviai buvo pakviesti ne tik pasigrožėti provincijos rudeninių vaizdų „perliukais“, bet ir čia pat dalyvauti paskaitoje – diskusijoje apie fotografiją. Su parodos svečiais V.Kandrotas dalinosi ir istorijomis apie fotografo darbo kasdienybę bei pobūdį. Pasirinkus profesionalaus fotografo  kelią tenka itin dažnai sekti orų prognozes, o laukiant tinkamo apšvietimo analizuoti palydovines nuotraukas. Mat saulėtomis dienomis gražiausi tampa gamtos peizažai, o apniukusios dienos puikiai išryškina pastatų  architektūros fragmentus.

Renginio svečiai domėjosi, kodėl ir kada parodos autorius susidomėjo fotografija, ar parodai skirtos nuotraukos grąžinamos kompiuterinėmis programomis, kodėl pristatymui pasirinkta būtent Seimo erdvė. Atsakinėdamas į pateiktus svečių klausimus, V.Kandrotas džiaugėsi galėdamas parodas rengti įvairiose erdvėse ir neapsiriboti tik galerijomis. Vasarą vykusiame renginyje „Tebūnie naktis!” fotografas pristatė naktinių bažnyčių nuotraukų parodą „Bažnyčių šviesa“ Šv. Onos bažnyčioje, taip pat surengė fotografijų parodą „Įdomiausi Lietuvos dvarai“ autoriaus gimtojoje Alma Mater - Kauno technikos universitete.

Atsakydamas į klausimą apie ateities planus, V.Kandrotas prisipažino, kad jau senokai  puoselėja mintį „atiduoti duoklę“ tėviškės peizažams, kurie autoriaus tėvų gimtinėje - Prienų rajone – ne mažiau įspūdingi ir patrauklūs fotografo akiai nei žinomos ir lankomos Lietuvos vietovės. Pro Prienus besiraitantys Nemuno vingiai, skaidrūs ežerai Stakliškių ir Jiezno apylinkėse, istoriniai piliakalniai ir šimtamečiai pušynai verti parodos, o  ateityje - gal ir atskiro fotoalbumo.

Baigiantis parodos pristatymui visiems susirinkusiems linkėta kuo dažniau fotografuoti juos supančią aplinką, mat belaukiant gražesnės dienos ar betaupant geresniam aparatui, galima prarasti daugybę širdžiai mielų vaizdų, kurie pasikeičia neatpažįstamai ir nesugražinamai.

Ekspozicija „Visos Lietuvos spalvos“ Seimo II ir III rūmus jungiančioje galerijoje veiks iki lapkričio 28 dienos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Reklama
Šiaulių banko grupės valdomi pensijų fondai į daugiabučių renovaciją investuoja dar 7,5 mln. eurų
Užsisakykite 15min naujienlaiškius