TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiaulių kultūros centro Rėkyvos skyrius ruošiasi švęsti jubiliejų

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Kitais metais 60-metį švęsiantis Rėkyvos gyvenvietės kultūros židinys – Šiaulių kultūros centro Rėkyvos skyrius per praėjusį šimtmetį surengė daugybę spektaklių, parodų ir...

Kitais metais 60-metį švęsiantis Rėkyvos gyvenvietės kultūros židinys – Šiaulių kultūros centro Rėkyvos skyrius per praėjusį šimtmetį surengė daugybę spektaklių, parodų ir koncertų, tačiau metų metus neremontuotas pastatas atnaujinimo greičiausiai sulauks tik savo garbingo jubiliejaus išvakarėse.

Toli gražu ne kiekvienas Lietuvos miestų mikrorajonas gali pasigirti nuosavu kultūros centru. Apie 15 kilometrus nuo Šiaulių miesto įsikūrusi Rėkyvos seniūnija bei jos 5000 gyventojų neturėtų skųstis kultūrinio gyvenimo trūkumu – Šiaulių kultūros centro Rėkyvos skyriuje kiekvieną mėnesį organizuojami 7–8 kultūriniai renginiai. Dvasios penui tenkinti tarnaujantis pastatas dirba pagal intensyvų grafiką, todėl nenuostabu, kad kultūros namai jau senokai prašyte prašosi bent jau kosmetinio remonto.

Kitais metais, pasitinkant kultūros centro Rėkyvos skyriaus 60-metį, planuojama pirmiausiai perdažyti fasadą bei užsiimti kitais pastato dailinimo darbais. Vienas iš ambicingų atnaujinimo darbų – scenos užuolaidų keitimas. „Per 60 kultūros namų veiklos metų spektaklis keitė spektaklį, scenos uždanga skleidėsi ir leidosi šimtus kartų, tad natūralu, kad medžiaga visiškai susidėvėjo, jos neįmanoma netgi skalbti, – pasakojo Šiaulių kultūros centro Rėkyvos skyriaus vedėja Olga Osetrova. – Vis dėlto įpirkti šiais laikais geros kokybės teatrines užuolaidas, gali ne visi – jų kaina siekia iki 40 000 litų ir daugiau“.

Pasak O.Osetrovos, didelę dalį, net 90 proc. šios sumos kompensuos tokias užuolaidas siuvanti įmonė, tačiau likusius 10 proc. 4800,00 Lt. Rėkyvos kultūros namai turi padengti iš savų lėšų. „Turime keletą nuostabių rėmėjų, gelbėjančių mus nebe pirmą kartą, – gerų žodžių rėmėjams negaili O.Osetrova. – Šiais metais prie pagalbos ranką tiesiančių įmonių prisijungė ir mūsų kaimynystėje įsikūrusi AB „Rėkyva“, tad atsiranda vis daugiau ir daugiau vilčių naują jubiliejinį kultūros namų renginių sezoną pasitikti atsinaujinus ir neberaudonuojant prieš atvykstančius svečius, kaip buvo iki šiolei“.

Bene didžiausios Šiaulių kultūros centro Rėkyvos skyriaus organizuojamos ir visų šiauliečių laukiamos šventės vyksta tris kartus per metus – tai Joninės, Vandens šventė ir Žiemos šventė. Visos jos rengiamos prie didžiausio Lietuvoje vandenskyrinio Rėkyvos ežero. Vasaros sezoną vykstančių švenčių metu be muzikinių populiarių šalies atlikėjų pasirodymų, dėl geriausiųjų vardo vyksta vandens motociklų ir jachtų varžybos, jaunųjų technikų klubo nariai demonstruoja jų pačių sumeistrautų aitvarų skrydžius, o šventės svečiai turi galimybę ir patys paplaukioti po ežerą vandens motociklais ir jachtomis.

Žiemos šventės metu daugiausia dėmesio susilaukia ledrogių varžybos ir sveikuolių-ruonių iš Lietuvos ir Latvijos maudynės eketėse, o šią žiemą šventės organizatoriai planuoja ir įspūdingą automobilių ralį ant ledo.

Be jau minėtų švenčių, po kultūros centro Rėkyvos skyriaus stogu vyksta daugybė parodų: tiek profesionalių, tiek ir mėgėjų dailininkų, tautodailininkų, moksleivių piešinių ir darbų. Čia savo pomėgius lavina vaikai bei jaunimas – kultūros namuose veikia vaikų karate būrelis, šokių studija „Repeticija“, vaikų vokalinis ansamblis „Lašeliai“, jaunimo dramos grupė. Nuo jų neatsilieka ir suaugusieji – kultūros namai tarnauja kaip vieta repeticijoms ir koncertams moterų vokaliniam ansambliui „Dainora“, instrumentiniam ansambliui „Fortūna“, kapelai „Rėkyva“. Sekmadieniais dirbo menų entuziastų klubas ,,Rėkyvos vaivorykštė”.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt