Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiaulių universiteto studentės stebina Lietuvą

Gigantė mandala
Gigantė mandala
Šaltinis: 15min
0
A A

Turbūt nė vienas iš mūsų net nesusimąstome, kiek daug plastikinių butelių išmetame. O jeigu prieš akis pamatytume 12000 plastikinių kamštelių? Ir tikrai nesumestų į krūvą, o...

Turbūt nė vienas iš mūsų net nesusimąstome, kiek daug plastikinių butelių išmetame. O jeigu prieš akis pamatytume 12000 plastikinių kamštelių? Ir tikrai nesumestų į krūvą, o nuostabiame mandalos pavidale?
Taip, Tarptautinėje verslo ir pasiekimų parodoje „Šiauliai 2012“ lankytojų dėmesį atkreipė neregėtas vaizdas: keturios Šiaulių universiteto Socialinių mokslų fakulteto studentės pademonstravo naują ir įdomų būdą, kaip galima tausoti aplinką.

Nors pradžioje tai tik buvo marketingo paskaitos užduotis, tačiau rezultatas pranoko lūkesčius. Per kelis mėnesius veržliosios studentės ne tik sugebėjo nesusipykti, o dar ir surinkti daugiau kaip 12000 plastikinių kamštelių. Žinoma į projektą buvo įtraukta visa Šiaulių universiteto bendruomenė – studentai mielai dovanojo kamštelius idėjos autorėms, kas metė juos tiesiai į specialias dėžes, o kas įteikdavo asmeniškai. Parodos metu vyko tik bėgimas finišo link.

Kamšteliai buvo klijuojami sėdint, atsitūpus ir beveik net gulint. Tiesa, studentės susilaukė parodos lankytojų pagalbos. Kiekvienas praeinantis drąsiai klijuodavo bent po vieną kamštelį ir apdovanodavo pavargusias studentes pagyrimo žodžiais bei plačiomis šypsenomis.

Daug jėgų pareikalavo ekologiško piešinio išrinkimas. Idėjų buvo įvairiausių: nuo universiteto simbolikos iki miesto herbo. Tačiau profesionali floristė ir dailininkė Miglė Plukienė atkreipė studenčių dėmesį į užburiančias ir simboliškas mandalas.

Greta, Laima, Liucija ir Viktorija (štai ir studenčių vardai!) išsamiai papasakojo apie mandalos simbolinę reikšmę:

„Paveiksle vaizduojamos keturios ausytės, kurios simbolizuoja keturias pasaulio šalis – pietus, šiaurę, rytus ir vakarus. Viduryje pavaizduotas In ir Jan ženklas, kuris reiškia, kad kiekviename blogyje yra dalis gėrio ir kiekviename gėryje yra dalis blogio.“

Mandalos plotas beveik 11 kvadratinių metrų. Tai rekordinis paveikslas, todėl bus siekiama šią rekordinę mandalą įamžinti Lietuvos rekordų knygoje.

„Šis darbas ne tik viešoji akcija šių dienų visuomenei, bet ir dovana mūsų Socialinių mokslų fakultetui“, – teigė Greta, Laima, Liucija ir Viktorija. Studentės tikisi, jog milžiniška mandala iš kamštelių gyvuos ilgai ir džiugins ateities kartas. O ir pačioms bus miela į ją vis žvilgtelėti.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt