Dabar populiaru
Publikuota: 2010 lapkričio 30d. 14:09

Šiaurės šalių kino klubo repertuare – suomių kino perliukai

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka

Šiaurės šalių kino klubas pristato dar du išskirtinius suomių režisieriaus Aki Kaurismäki kino darbus, tai filmai „Bohemos gyvenimas“ ir „Slenkantys debesys“.

Šiaurės šalių kino klubas pristato dar du išskirtinius suomių režisieriaus Aki Kaurismäki kino darbus, tai filmai „Bohemos gyvenimas“ ir „Slenkantys debesys“. Apdovanoti pagrindiniuose kino festivaliuose, susižėrę daugybę apdovanojimų gimtojoje Suomijoje ir mėgiami kino žiūrovų – šie filmai gruodžio mėnesį pateikiami kino klubo žiūrovų teismui kino teatre „Pasaka“.

Gruodžio programą pradės filmas „Bohemos gyvenimas“ (La vie de bohéme), jis bus rodomas gruodžio 1 d. 17.30 val. Šioje meistriškoje komedijoje režisierius atgaivina klasikinį Henri Murger romaną apie bohemos gyvenimą. Ilgus metus bandęs adaptuoti veiksmo vietą Helsinkiui, Kaurismäki nusprendė – vis dėlto tai turi būti Paryžius. Ir privertė suomių aktorius vaidinti prancūzų kalba, nors realiame gyvenime šia kalba jie nekalba.

Nuskurdęs Paryžiaus poetas ir dramaturgas Marselis išmetamas iš nuomojamo kambario, nes neišgali sumokėti nuomos. Klaidžiodamas Paryžiaus gatvėmis jis sutinka Rudolfą, nelegaliai šalyje gyvenantį dailininką iš Albanijos, kurio kišenėse taip pat švilpauja vėjai. Neilgai trukus prie jų draugijos prisijungia Šaunardas, airių kompozitorius, apsistojęs senajame Marselio būste.

Trijulė greitai supranta esantys giminingos sielos, kurias jungia bendra meilė menui ir abejingumas materialioms gėrybėms. Vieną dieną Rudolfas sutinka prancūzaitę Mimi, kurią be galo įsimyli. Tačiau virš jo galvos ima telktis tamsūs debesys, nes Rudolfas šalyje apsistojęs nelegaliai.

Antrąjį gruodžio filmą „Slenkantys debesys“ (Kauas pilvet karkaavat) kino klubas rodys gruodžio 15 d. 17.30 val. Filmas triumfavo Kanų, San Paulo, Tromsės kino festivaliuose, o nacionaliniuose Suomijos kino apdovanojimuose „Jussi“ filmas susižėrė net 5 apdovanojimus, tarp kurių ir geriausio metų filmo laurai.

Restorane padavėja dirbanti Ilona yra ištekėjusi už tramvajaus vairuotojo Laurio. Pora gyvena kukliai ir džiaugiasi mažais malonumais, kuriuos gali sau leisti. Vieną dieną atėjęs į darbą Lauris sužino, kad dėl nepelningų maršrutų jo darbovietė priversta atleisti keletą darbuotojų ir jis yra vienas iš tų, kuriems nepasisekė.

Tačiau bėda viena nevaikšto. Ilona taip pat informuojama, kad restoranas, kuriame ji dirba, parduotas restoranų tinklui ir visi darbuotojai atleidžiami. Abu sutuoktiniai pradeda darbo paieškas, bet nesėkmingai.

Pora griebiasi net menkiausio šiaudo, jie parduoda automobilį ir tikisi padvigubinti gautą sumą kazino, tačiau viską pralošia. Galų gale Ilona gauna viliojantį pasiūlymą, tačiau patirtos nesėkmės verčia ją abejoti, ar jiems pavyks.

Atsisiųsti 2010 gruodžio kino klubo plakatą

Šiaurės šalių kino klubo filmai rodomi originalo kalba su titrais anglų kalba kino teatre „Pasaka“ (Šv. Ignoto g. 4/3, Vilnius). Įėjimas nemokamas, vietų rezervacija nevykdoma.

Dėmesio! Žiūrovai kasoje privalo paimti nemokamus bilietus, be bilietų žiūrovai į salę neįleidžiami.

Šiaurės šalių kino klubas – tai rinktinio Šiaurės šalių kino seansai visiems, kurie domisi kinu ir nori susipažinti su Lietuvos kino teatrus retai pasiekiančiais kino filmais. Kino klubas pristato įvairius kino žanrus ir nediskriminuoja tarptautinėje arenoje mažiau žinomų kino kūrėjų. Kino klubo sumanytojas yra Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje.

Rengėjai pasilieka teisę keisti repertuarą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt