Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Sidabrinės gervės naktys“ penktadienį tradiciškai nusileis Ukmergės Pilies parke

Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtasis vasaros kino festivalis „Sidabrinės gervės naktys“ šiemet birželio 1 d. pakėlė sparnus Veisiejuose, Lazdijų rajone ir tęsia skrydį per visą Lietuvą. Liepos 26 d.,...

Ketvirtasis vasaros kino festivalis „Sidabrinės gervės naktys“ šiemet birželio 1 d. pakėlė sparnus Veisiejuose, Lazdijų rajone ir tęsia skrydį per visą Lietuvą. Liepos 26 d., penktadienį, 21.30 val. kino mėgėjai kviečiami į Ukmegę, į Pilies parką. Miestelėnai ir svečiai iš apylinkių kviečiami atvykti su šeimomis, draugais, termosais, pledukais ir pasimėgauti išskirtiniu kino vakaru po atviru dangumi. Ukmergės kultūros centro iniciatyva visi žiūrovai bus vaišinami arbata/kava.

Aplankęs Birštoną, Mažeikius, Jurbarką, Raudondvarį, Žagarę, festivalis šią vasarą jau sukvietė daugiau nei du tūkstančius žiūrovų, kurie po atviru dangumi bendravo su kino kūrėjais ir mėgavosi naujausių šalies filmų peržiūromis. „Šiemet truputį pakeitėme festivalio koncepciją“, - pasakoja festivalio organizatorė, Lietuvių kino akademijos (LiKA) vadovė, Lina Buzelytė. – „Praeitus tris metus veždavome į renginius žinomus Lietuvos aktorius ir keletą kino kūrėjų. Šiemet mūsų tikslas yra Lietuvos gyventojus supažindinti su naujais kino veidais, būtent su tais, kurių filmus rodome festivalio metu. Į ketvirtus metus organizuojamą festivalį yra kviečiami Lietuvos kino ir TV kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ filmų-laureatų kūrybinių grupių nariai ir, be abejo, aktoriai. Mes siekiame, kad žmonės pažintų ne tik kūrinius, bet ir jų autorius. Tikime, kad oras Ukmergėje leis švęsti kino šventę po atviru dangumi“.

Kino vakaras Ukmergėje prasidės vos sutemus, apie 21.30 val. Pilies parke. Žiūrovai turės galimybę pamatyti keturis Lietuvos kino ir televizinio kino apdovanojimuose “Sidabrinė gervė 2013” nominacijoms pristatytus įvairaus žanro kino kūrinius: animacinį filmą "Saga", režisierė Ieva Miškinytė, dokumentinį ilgametražį filmą"Rojaus beieškant", režisierius Tomas Smulkis, vaidybinį trumpametražį filmą "Expermenas", režisierius Ričardas Marcinkus. Ukmergės gyventojai ir svečiai turės unikalią galimybę pamatyti šių metų festivalio specialų svečią iš Latvijos – vaidybinį ilgametražį filmą "Svajonių komanda 1935", rež. Aigars Grauba. Filmas pasakoja apie 1935 metais įvykusiame pirmąjame Europos krepšinio čempionate savo šalies garbę ginančią Latvijos komandą. Organizatoriai neabejoja, kad filmo siužetas įtrauks žiūrovo dėmesį iki seanso pabaigos.

Renginį Ukmergėje ves teatro ir kino aktorė Lina Budzeikaitė yra sukūrusi nemažai vaidmenų teatre, žiūrovams žinoma iš kino filmo „Anarchija Žirmūnuose“ (2010) ir įvairių TV serialų: „Atžalos“, „Namai, kur širdis“, kt. L.Budzeikaitė sako, kad keliauti su lietuvišku kinu yra tikras malonumas. „Šis festivalis yra labai gera tradicija, kuri suteikia ir džiaugsmą žiurovams, ir tuo pačiu vykdo lietuviško kino sklaidą. Tai, galima sakyti, yra visapusiškas gėris“, - šypsosi aktorė, paklausta, ką jai reiškia šie LiKA organizuojami renginiai.

“Sidabrinės gervės naktų” festivalio vakaras Ukmergėje yra išskirtinis tuo, kad norintieji galės tiesiogiai pabendrauti su rodomų filmų kūrėjais, sužinoti, kaip gimė vienas ar kitas šiuolaikinis kino darbas. Į Ukmergę pabendrauti su žiūrovais ir pasidalinti kino virtuvės paslaptimis yra pakviesti atvykti  animacinio filmo “Saga” autorė Ieva Miškinytė ir dokumentinio trumpametražio filmo režisierius Tomas Smulkis bei jo kolegė, filmo prodiuserė Ieva Bužinskaitė.
Iš viso šią vasarą “Sidabrinės gervės naktų” karavanas ketina aplankyti 20 šalies miestų, juose parodyti originaliausius ir aukščiausių įvertininimų sulaukusius animacinius, trumpametražius ir ilgametražius dokumentinius bei vaidybinius kino filmus.

Renginį iš dalies remia Ukmergės rajono savivaldybės administracija.

Lietuvių kino akademijos informacija

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt