TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Sigutė Ach sukvietė į akvarelinių vakarų pavasarį

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienio vakarą būrelis suaugusiųjų lyg vaikai nedrąsiai drėkino popierių, susikaupę merkė teptukus į spalvotus dažus, lėtai glaudė prie popieriaus... ir stebėjo stebuklą...

Balta, šviesi, didelė ir labai jauki erdvė su kopetėlėmis į dangų - tai „Menų valtys", dirbtuvės, kurios atrodo lyg namai. Vakar vakare čia vyko vienas iš akvarelinių vakarų pavasarių. Tai akvarelinių dėmelių liejimas arba paprasčiau - „Nerimtieji paišymai" su Sigute Ach... ach...

Būrelis suaugusiųjų lyg vaikai nedrąsiai drėkino popierių, susikaupę merkė teptukus į spalvotus dažus, lėtai glaudė prie popieriaus... ir stebėjo stebuklą... besiskleidžiančias, besistumdančias, sprogstančias ir nuostabiai besiliejančias spalvas - atgaiva akims ir sielai.

Po šešto ar septinto lapelio atsargaus liejimo visi atsipalaidavo: pasigirdo daugiau komentarų, pokalbių ir daugiau drąsos improvizuojant. Jei iš pradžių į mažą kvadratinį lapelį norėjosi sutalpinti visas paletės spalvas, tai dabar užteko panaudoti dvi-tris, o kartais išvis tik vieną spalvą ir prisilietimą servetėle.

Kai kurie ypatingai greitai mėgino tapti „tikrais dailininkais" ir teptuką plauti nebe vandenyje, o arbatos ar kavos puodelyje - jaukus klegesys ir nuoširdus juokas pasigirdo ne kartą. Nulieję begalę dėmelių, gavome naują užduotį - lieti dar mažesnes. Iš vieno ir taip mažyčio lapelio, gavosi 6-8 dėmelės su asmeniniais tekstukais. Šie kūrinėliai virto mažomis maldelėmis - linkėjimais sau, šeimai, draugams.

Ko gero sunkiausia, bet labai įdomi pavasario dalis - žodžių tiltai. Tai vaizduotės lavinimas, kuomet reikėjo sugalvoti bent keturis pavadinimus vienai dėmelei (iš skirtingų pusių). Tai, kas iš pradžių atrodė neįmanoma, vėliau buvo labai smagu ir įdomu. Žinoma, pas kaimyną visada geriau ir aiškiau viskas matėsi. :)

Pasak Sigutės Ach, užtenka po dėmele parašyti pavadinimą ir kiekvienas, į ją žvelgiantis, jau gali pamatyti mus pačius, mūsų vidų, mūsų patirtį. Toks įsileidimas į save lengvina bendravimą ir leidžia pamatyti mūsų panašumus bei skirtumus. Ta pati dėmelė kiekvienam sukels skirtingas mintis ir kitokius vaizdinius. Visa tai - mūsų pasąmonė, mūsų patirtys.

Ypatinga akimirka ir džiaugsmo ašaros suspindo tuomet, kai Sigutė Ach kiekvienam atidavė vieną iš mūsų lietų dėmelių, kurią papuošė grakščiomis, plonomis linijomis su neįtikėtino lengvumo pavadinimais: Žiogo sapnas apie namelį, pilną šviesos, Mergaitė ir švelnumas jos glėbyje, Žalio pavasario melodijas grojantis angelas, ir daug kitų... ACH...

Trys valandos prabėgo akimirksniu... užmiršus visus dienos rūpesčius, rytdienos planus, net kažkur giliai, išjungtu garsu skambantį telefoną.

Po šio vakaro atsirado didžiulis noras visą šį džiaugsmą turėti namuose. Juk reikia tiek nedaug: kelių buteliukų dažų, teptuko, akvarelinio popieriaus ir visas spalvų pasaulis gali persikelti į kiekvieno namus. Liejant spalvotas dėmeles eiliniai vakarai su šeima bus ypatingi ir jaukūs, nuoširdūs pokalbiai su draugais bus atviresni. Tai puiki dovana sau ir kitiems.

Jei norite kelias valandas pasijusti lyg ant sparnų, apsilankykite Sigutės Ach Akvarelinių vakarų pavasaryje, kitą mėnesį bus dar vienas, nors vasarą, bet vis vis tiek akvarelinis pavasaris.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt