Dabar populiaru
Publikuota: 2010 rugpjūčio 22d. 17:51

Šiluma kaulų nelaužo, nelaužė ir, tikėkimės, nelaužys ateityje

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka

Po gan alinančių karščių pamažu į Lietuvą atkeliauja rudeniški orai. Aišku, dar galime tikėtis šiltų saulėtų dienų, tačiau atvėsus orams apima gan keistas jausmas. Juk taip...

Po gan alinančių karščių pamažu į Lietuvą atkeliauja rudeniški orai. Aišku, dar galime tikėtis šiltų saulėtų dienų, tačiau atvėsus orams apima gan keistas jausmas. Juk taip neseniai skundėmės dėl to, kad per karšta, o staiga jau ir apie šiltesnius drabužius susimąstėme. Užsidarinėjom langus, lendame kur šilčiau... Pirtis - viena tokių vietelių, kur galima pasišildyti. Senovėje idzūkai kviesdavę pirtin - "užeikit, šilumas visiems užteks".

Dar svilinant karščiams mėnesio pradžioje mus pasiekė infotrmacija apie Suomijoje vykstantį tradicinį saunos festivalį, konkursą, varžytuves, kas ilgiau išbus garinėje. Deja, šiemet šis renginys baigėsi tragiškai. Tačiau kiekvienoje blogybėje galima įžvelgti kažką pozityvaus. Šiuo atveju mes galime tikėtis, kad tiek suomiai, tiek ir pirties mylėtojai iš kitų šalių pamąstys apie tai, jog tokia pirties forma yra žalinga sveikatai.

Džiugu, jog mūsuose pirties kultūra dėka aktyvių žmonių sparčiai juda pirmyn (ar gal būtų tiksliau sakyti – „grįžta atgal“, nes čia labai svarbios ir gerbtinos nuo seno išlikusios tradicijos). Tad garbūs šalies pirtininkai neliko abejingi ir išplatino pranešimą, kurį aš asmeniškai radau vienoje jų svetainių. Pastarąją, manau, skaito nedaug žmonių. Todėl dalinuosi nuoroda. Čia Jūs galite atrasti poziciją tų, kurie myli, gerbia ir moko džiaugtis kiek kitokia pirtimi.

Aš savo ruožtu noriu paraginti visus, kurie vėstant orams linksmybes iš gamtos prieglobsčio perkels į nuomojamas ar savas pirteles (o tokių kaip žinia yra gan daug, nes labai dažnai pačiomis įvairiausiomis progomis kažkodėl griausmingai švęsti žmonėms atrodo geriausia pirtyje...), išmėginti kažką naujo. Kažką naujo toje pačioje mėgiamoje pirtyje. Tai gali būti vanta, įvairūs pilingai, masažai ir t.t. Ir nesakau, kad reikia iškart atsisakyti alkoholio. Tiesiog gal alus po deramai atliktų pirties procedūrų bus skanesnis... Bet kuriuo atveju – saugaus ir malonaus kaitinimosi.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt