Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Skapeno klastos“ – komedija prasideda! (nuotraukos)

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Šeštadienį „Užupio teatras“ pristatė premjerą „Skapeno klastos“, pagal Ž.B.Moljero pjesę.

Šeštadienį „Užupio teatras“ pristatė premjerą „Skapeno klastos“, pagal Ž.B.Moljero pjesę. Šiuo spektakliu norima pagerbti aktorių Rolandą Butkevičių, palikusį didžiulį atminimą Lietuvos teatro scenoje. Aktorius atliko vaidmenį 1969 m. rež. Vytauto Čibiro spektaklyje „Skapeno klastos“. Tai režisierės Ritos Urbonavičiūtės komedija pagal prancūzų dramaturgo, vieno garsiausių komedijos meistrų Moljero pjesę.

Pagrindinis pjesės veikėjas – Skapenas. Gudrus ir sumanus, manipuliuojantis, išsigalvojantis nebūtus dalykus, siekiantis išnešti sveiką kailį personažas, kurį įkūnijo aktorius Linas Barauskas. Spektaklis apie meilę – istorija apie Oktavo (akt. Aurimas Blaževyčius) ir Hiacintos (akt. Daina Vyšniauskienė) meilės kančias. Karalius Argantas (akt. Vytautas Mikalauskas), Oktavo tėvas, liepia vesti kitą ir net nebando ieškoti kompromiso su sūnumi.

Garbė ir turtai yra aukščiau visų kitų vertybių. Net ir meilės. Oktavą turėjęs prižiūrėti ir karalyste rūpintis Silvestras (akt. Tautvydas Jancevičius) to nepadaro. Skapenui vėlgi tenka pasitelkti visą savo sumanumą ir karaliui Argantui apdumti protą. Tą jis viso spektaklio metu ir daro. Manipuliuoja ir kvailina visus nesustodamas. Moljeras stengėsi išryškinti žmonių „kvailybes“, tad dažnai girdėsime tokius dialogus, kurie neretai nuveda prie absurdo. Tik teigiamo. Komedijos meistras nori parodyti, kaip lengva manipuliuoti ir „žaisti“ žmonių jausmais, norais, sakyti vienam tai, ką jis nori girdėti, o elgtis visiškai priešingai.

Surinkta išties šauni aktorių komanda – Linas Barauskas, Aurimas Blaževyčius, Tautvydas Jancevičius, Tomas Kliukas, Rasa Strauzaitė, Saulius Čėpla, Daina Vyšniauskienė, Vytautas Mikalauskas. Visi jie atsidavę dirbo, kad žiūrovui būtų malonu stebėti komediją, kuri pasaldinta absurdo prieskoniu. Ir jiems pavyko – salėje dar ilgai buvo galima girdėti aplodismentus aktoriams.

Šiek tiek trikdė melodijos, ypač „Gorillaz“, kurią galima įvardinti, kaip „nelabai vietoje“. Dekoracijos buvo malonios akiai, išskyrus pakeliamas palmes, kurios sukėlė „chaosą“, o ne susižavėjimą.

Vaidyba – vien ko vertas charizmatiškasis Skapenas, kuris buvo visų įvykių kaltininkas ir pagrindinis „marionečių virvelių traukiotojas“. Aktorius Linas Barauskas su kitais aktoriais atidavė didžiulę pagarbą aktoriui Rolandui Butkevičiui.

Nuotraukos: Eimantas G.
VIDEO: Užupis Drama Theatre-The tricks of Scapin(art director R. Urbonaviciute)
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt