Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gruodžio 31d. 13:15

Sofios Coppolos filmas „Kažkur tarp ten ir čia“

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka

Ilgai lauktas naujas Sofios Coppolos filmas „Kažkur tarp ten ir čia“ (Somewhere) sausio 14 d. bus pristatytas Lietuvos žiūrovams, o ikrauk.lt reporteriai kaip visuomet turi galimybę filmus pamatyti pirmieji ir pasidalinti įspūdžiais su visais skaitytojais. Tą darome ir šįkart!

Ilgai lauktas naujas Sofios Coppolos filmas „Kažkur tarp ten ir čia“ (Somewhere) sausio 14 d. bus pristatytas Lietuvos žiūrovams, o ikrauk.lt reporteriai kaip visuomet turi galimybę filmus pamatyti pirmieji ir pasidalinti įspūdžiais su visais skaitytojais. Tą darome ir šįkart!

Filme parodijuojamas šou pasaulis, parodoma, koks jis tuščias. Režisierė, skirtingai nei kiti Holivudo režisieriai, vaizduoja naktinį gyvenimą. Filmas dažniausiai rodomas tyloje ir blankiomis spalvomis, tuo tarpu kituose filmuose jį įprasta vaizduoti su trankia muzika ir begale spalvų. Tokiu būdu režisierei pavyko padėti žiūrovams pajausti pagrindinio herojaus gyvenimo tuštybę.

Keistas ir filmavimo stilius, kartais leidžiama ekrane pasirodyti mikrofonui, kai kituose filmuose jis slepiamas. Filmo tempas lėtas, tačiau tai nereiškia, kad žiūrėti darosi nuobodu. Per ilgai rodomas scenas, turime puikų laiką apmąstymams ir įsijautimui į situaciją. Taip pat Sofia Coppola puikiai pasirinko atlikėjus – nuostabų filmo garso takelį sukūrė „Phoenix“.

Dramoje vaizduojamas populiaraus aktoriaus Džonio Marko (akt. Stephenas Dorffas) gyvenimas. Profesinėje srityje jis pasiekė greitą šlovę: yra kviečiamas į televizijos laidas, konferencijas, didžiausius vakarėlius. Kiekvieną rytą jis pabunda vis su kita partnere ir skaudančia galva, nes naktį linksminosi ir padaugino alkoholio, o kartais net ir kitų svaigalų. Džonis važinėja prabangia mašina, dažniausiai tiesiog be tikslo, gyvena viešbučiuose, nes nebežino kur dėti uždirbtus pinigus. Jis išgyvena kūrybinę krizę, neviltį ir gyvena vien tuštybe.

Jis turi dukrą (akt. Elle Fanning), ją mato retai, tik tada, kai mergaitės motina turi kur nors išvykti, todėl tėvo ir dukters santykiai nėra glaudūs. Vieną rytą, po eilinio vakarėlio, kurio beveik nepamena, Džonis savo kambaryje išvysta dukrą Kleo. Mergaitės motina turi išvykti, tad Džonis turi prisiminti tėčio pareigas. Ir taip mergaitė tampa jo palydove apdovanojimų ceremonijose, vakarėliuose ir kituose betiksliuose renginiuose. Tuomet Džonis pradeda atgyti...

Žymiausias filmų vertinimo portalas šiai juostai iš 10 balų skyrė 7, o 67-ajame Venecijos filmų festivalyje režisierė, įveikusi 23 konkurentus, už dramą pelnė auksinį liūtą.

VIDEO: Somewhere (trailer HD)
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt