TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Šokių festivalyje „Rekečio suktinis“ bus paminėtas ir „Rekečio“ 25 metų jubiliejus

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Pakruojiečiai su nekantrumu laukia balandžio 30-osios, kai Pakruojo Kultūros centre siaus respublikinis šokių festivalis „Rekečio suktinis“. Tai jau ketvirtas šokių grupės „...

Pakruojiečiai su nekantrumu laukia balandžio 30-osios, kai Pakruojo Kultūros centre siaus respublikinis šokių festivalis „Rekečio suktinis“. Tai jau ketvirtas šokių grupės „Reketys“ iniciatyva kasmet organizuojamas renginys, skirtas Tarptautinei šokių dienai. Šį kartą festivalio metu bus paminėtas ir „Rekečio“ 25 metų jubiliejus.

Šokių grupės „Reketys“ vadovė ir festivalio siela Sigutė Malinauskienė sako, kad šiemet festivalyje dalyvaus šokėjai iš Vilkaviškio, Prienų, Šiaulių, Panevėžio ir, žinoma, „Reketys“. Jis savo jubiliejui parengė naują programą, kurią pamatys visada į šiuos liaudiškų šokių renginius gausiai besirenkantys pakruojiečiai. „Jaučiamės esą tikri žiūrovų numylėtiniai, tiek daug sulaukiame jų dėmesio. Mes savo ruožtu stengiamės populiarinti mūsų mylimą liaudišką šokį, pradžiuginti juos meniškais ir nuotaikingais pasirodymais. Į festivalį kviečiame tik pajėgiausius Lietuvos šokių kolektyvus“, – sako S. Malinauskienė.

Vadovės teigimu, organizuojant festivalį sunkiausia surasti rėmėjų, o be jų renginys tiesiog neįvyktų. Todėl labai svarbi „Saerimner“ finansinė parama, o bendrovė žinoma kaip daugelio rajoninių kultūros renginių mecenatė.

Pakruojo Kultūros centro šokių grupė „Reketys“ – Pasaulio lietuvių dainų ir šokių švenčių, daugelio respublikinių ir visų rajoninių renginių dalyvis, geriausių respublikos šokių grupių ir vadovų 2004 metų nominacijos „Aukso paukštė“ nugalėtojas. Kiti apdovanojimai: 2004 m. konkursinis sambūris „Iš aplinkui“ – diplomas; 2005m. Šiaulių apskrities tautinių šokių konkursas – III vieta; Pakruojo miesto šventės „Pakruojis-HAV sostinė“ 2003 m., 2004 m., 2005 m. renginių nugalėtojai ir prizininkai; visų respublikinių Dainų ir šokių švenčių, Pasaulio lietuvių dainų švenčių dalyviai (1984m., 1990m., 1998m., 2003m.).

Pasak „Rekečio“ vadovės, vidutinio amžiaus liaudiškų šokių kolektyvų kategorijoje pasirodančioje grupėje šoka 10 porų. 25 savo gyvavimo metus skaičiuojančioje grupėje net 7 žmonės šoka jau daugiau nei 20 metų. Šokio mylėtojų grupėje – įvairių profesijų žmonės: medikai, policijos darbuotojai, mokytojai.  

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt