Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 23d. 10:48

Sostinėje sklis „Inertiškos dujos“

Įkrauk reporterio nuotrauka /

Šiaulių dramos teatras sezono pradžią pažymi aktyviu gastrolių maršrutu. Rugsėjo 25 d. į Vilnių keliaus spektaklio „Inertiškos dujos“ kūrėjai.

Šiaulių dramos teatras sezono pradžią pažymi aktyviu gastrolių maršrutu. Rugsėjo 25 d. į Vilnių keliaus spektaklio „Inertiškos dujos“ kūrėjai. Menų spaustuvėje susirinkusi sostinės publika galės įvertinti šį Šiaulių dramos teatre Tomo Jašinsko režisuotą premjerinį spektaklį pagal amerikiečių autoriaus Adamo Rappo pjesę.

Spektaklis „Inertiškos dujos“ – šiuolaikinė komitragedija pagal populiaraus amerikiečių dramaturgo Adamo Reppo (Adam Rapp) pjesę „Finer Noble Gases“. Spektaklyje kalbama apie jaunų žmonių dvasinę būseną, socialinius ir moralinius prieštaravimus, egzistuojančius nūdienos vartotojiškoje visuomenėje. Tad šis pastatymas pirmiausia skirtas jaunimui ir, žinoma, visiems, besidomintiems šiuolaikinio žmogaus egzistencija.

„Inertiškos dujos“ – drąsus ir atviras pasakojimas apie keturis iširusios roko grupės narius, ieškančius užsimiršimo „spalvotose piliulėse“, sapnų ir haliucinacijų pasaulyje. Pjesės personažai nuobodžiai stumia dienas prišnerkštame bute, postringaudami keisčiausiomis temomis ir spoksodami į televizorių. Tačiau akivaizdu, kad kiekvienas jų pasąmoningai ieško išeities iš juos įtraukusios inercijos beprasmybės.

Pjesė „Inertiškos dujos“ pirmą kartą publikai pristatyta 2000 metais Judžino O’Nilo teatre Niujorke. Vėliau sekė ne vienas pastatymas Amerikoje ir Europoje.

A. Rappas (g. 1968 m.) yra parašęs apie trisdešimt pjesių, devynis romanus jaunimui, dešimtį scenarijų televizijai, režisavo tris kino filmus pagal savo kūrinius. A. Rappo dramos yra pelniusios ne vieną apdovanojimą, o pjesė „Raudona žiema“ (Red Light Winter) 2004 m. nominuota prestižinei Pulicerio premijai. Lietuvos teatro publikai dramaturgo kūryba pristatoma pirmą kartą.

Didžioji dalis A. Rappo pjesių yra skirtos kamerinėms teatro erdvėms, jose vaizduojami visuomenėje nepritampantys marginalai, desperatiškai ieškantys išsigelbėjimo savo „svajonių Niujorke“. Tačiau tamsiąją A. Rappo dramaturgijos pusę visada atsveria juodojo humoro, lyrikos ir ironijos dozė. Nuo pirmųjų frazių žiūrovą patraukia šiurkšti, juokinga, o kartu ir labai subtili, jausminga bei poetiška dramos kalba.

Vienas iš svarbiausių šio spektaklio akcentų – specialiai šiam pastatymui šiauliečių roko grupės „Colours of Bubbles“ sukurta muzika. Pjesės autorius A. Rappas „Inertiškas dujas“ laiko pačia muzikaliausia savo pjese, kurios kompozicija artima muzikinei struktūrai. Beje, A. Rappas iki šiol gitara groja alternatyviojo roko grupėje „Less the Band“, kurios nariai ir yra pjesės „Inertiškos dujos“ personažų prototipai. Daugelis pjesės faktų taip pat yra paimti iš grupės gyvenimo realybės ir asmeninės autoriaus patirties.

„Nesitikėkite tamsaus ir niūraus reginio. Priešingai, pjesė kupina subtilaus juodojo humoro, šmaikščių, nenuspėjamų dialogų, bei Mejerholdiško teatrališkumo. Pastatymą pavadinčiau vienos dalies egzistencine-rokenroline komitragedija. Šįkart man svarbiausia – atsirandanti viltis tada, kai peržengiamos visos ribos ir pasiekiamas dugnas“, – teigia spektaklio režisierius T. Jašinskas.

Adamas Repas

Vienos dalies komitragedija

Režisierius – Tomas Jašinskas

Dailininkas – Artūras Šimonis

Spektaklyje skamba grupės „Colours of Bubbles“ specialiai spektakliui kurta, bei parinkta muzika

Premjera – 2012 m. kovo 25 d.

Spektaklio trukmė – 1 val. 40 min.

Daugiau informacijos: www.menuspaustuve.lt www.sdt.lt

VIDEO: Colours of Bubbles - Finer noble gases

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:30
02:50
01:29

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt