TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Spektaklyje „Apie mus“ – originalus požiūris į šokį (nuotraukos)

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Kovo 26-ąją kauniečiai rinkosi Verslo lyderių centre, kuriame įvyko šokio teatro „Aura“ spektaklio „Apie mus“ premjera.

Kovo 26-ąją kauniečiai rinkosi Verslo lyderių centre, kuriame įvyko šokio teatro „Aura“ spektaklio „Apie mus“ premjera.  Jo choreografiją kūrė Anna Maria Krysiak, kuri iš pradžių atsivežė visai kitą istoriją, tačiau pradėjus darbą, viskas iš esmės pasikeitė. Choreografės įkvėpimu tapo patys teatro šokėjai, apie kuriuos ir yra šis spektaklis.

Kelios minutės prieš šešias į salę buvo pradėti leisti žmonės. Įėjus į vidų atsivėrė didžiulė erdvė, trys ilgos eilės kėdžių ir šviesi aplinka. Salė labai greitai pildėsi žmonėmis, kurie nekantraudami laukė spektaklio pradžios, o tuo pat metu už juodos širmos buvo galima matyti repetuojančių šokėjų šešėlius.

Prieš premjerą teatro vadovė Birutė Letukaitė pasveikino žiūrovus su Teatro diena, trumpai pristatė spektaklį ir palinkėjo pripildyti savo širdis jausmų.

Užgesus šviesoms, į salę basi įėjo aštuoni šokėjai. Vienas jų ėmė šokti, tačiau viskas vyko tyloje ir tik po kelių minučių pasigirdo muzika. Spektaklio metu artistai ne tik šoko, bet ir puikiai vaidino: buvo vaizduojamos scenos iš kasdienio šokėjų gyvenimo – nuo pasisveikinimo, apšilimo iki tarpusavio santykių ir jausmų, kurie gimsta kartu repetuojant. Spektaklyje grojo įvairi muzika – nuo melancholiškos ir romantiškos iki ekspresyvios, o tarp šių melodijų dažnai stodavo tyla ir kaip fonas buvo girdėti šokėjų alsavimas.

Spektaklis vyko netradicinėje teatrui erdvėje, nes joje nebuvo įprastų užkulisių, kur šokėjai galėtų pailsėti. Taip pat čia nebuvo scenos, todėl artistai ir žiūrovai buvo itin arti vienas kito ir puikiai matėsi visos iš jų sklindančios emocijos.

Netrūko ir įdomių detalių, pavyzdžiui, skambant ramiai muzikai staiga viena šokėjų pora ima garsiai juoktis ir tai suteikia netikėtumo jausmą. Arba viduryje šokio viena merginų tiesiogiai kreipiasi į žiūrovą, sakydama: „Aš tau pašoksiu", o vėliau klausia: „Na, ir kaip, patiko?“.

Pasibaigus premjerai, visi šokėjai nusilenkė, o jų vadovė Birutė Letukaitė jiems įteikė po gėlę. Šokėjams gėles nešė ir žiūrovai. Vėliau patys šokėjai prasitarė, kad šiandien ne tik naujo spektaklio premjera, bet ir jų vadovės gimtadienis. Po spektaklio vieni skubėjo namo, o kiti dar liko padiskutuoti su organizatoriais, kaip jie suprato įvairias šokių kompozicijas ir ką jomis norėjo pavaizduoti pati choreografė.

Taigi premjerinis šokio teatro „Aura“ spektaklis „Apie mus“ puikiai suderino šokį ir vaidybą, jame netrūko jausmų, humoro ir netikėtų akimirkų.

Nuotraukos Andriaus Aleksandravičiaus

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Teatras
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt