Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gegužės 12d. 08:52

Spektaklyje „Ponas Kolpertas“ – gyvenimas, tapęs fikcija (nuotraukos)

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka

Premjera „Ponas Kolpertas“ – smagus spektaklis, kuris, galbūt, primins jums matytus filmus ar amerikietišką animacinį filmuką. O gal leis suprasti, jog tikrasis, neišgalvotas gyvenimas yra svarbesnis ir vertingesnis.

Šiomis šiltomis gegužės dienomis „Menų spaustuvėje“ pistatoma Agniaus Jankevičiaus režisuota premjera „Ponas Kolpertas“ pagal Davido Gieselmanno pjesę. Tai – juodojo humoro spektaklis, kuriame pagrindinius vaidmenis atlieka „Trupė liūdi“ aktoriai Vaidas Kubilinskas, Aistė Lasytė, Dominykas Vaitiekūnas, Marcelė Zikaraitė ir kiti.

Premjeros siužetas vystomas keturių pagrindinių personažų. Viena pora yra susituokusi, iš pirmo žvilgsnio pavyzdinga šeima, o kita pora, gyvenanti pagal šiuolaikinius žurnalinius standartus, yra nesusituokusi, turi skystųjų kristalų televizorių ir maistą sau užsisako telefonu. Būtent ši pora savo tikrojo gyvenimo negali atskirti nuo masinės infomacijos sukurto pasaulio. Jų kalbėjimo maniera, elgesys ir poelgiai atitinka filmo, romanų ar net reklamų siužetus.

Pastaroji pora, gyvendama pagal kažkieno kitų sukurtą „gyvenimo standartą”, nepatiria tikrų pojūčių. Tai verčia juos pasinerti į ypač egoistiškas, kvailas ir absurdiškas avantiūras. Jie nužudo žmogų, poną Kolpertą, kuris jiems pasirodo nuobodus ir pilkas žmogus. Į šia žmogžudystę įtraukia ir savo padoriai atrodančius draugus. O tai išprovokuoja ir atskleidžia ilgai slėptas paslaptis, jausmus bei silpnybes, kurios buvo slepiamos po susikurtomis kaukėmis.

Visas spektaklis vyskta ant raudonojo kilimo, kuris sudaro lyg kino filmo pristatymo atmosferą, pro kur žingsniuoja žvaigždės. Netikėti veiksmo posūkiai, komiškos situacijos priverčia dažnai nusijuokti. Ne retą veiksmas gali šokiruoti ar pasirodyti vulgarus, bet tai ironija, kuri pašiepa dažnai save madingais laikančius žmones. Premjeros pabaiga tikrai netikėta ir primena „standartinio“ filmo veiksmo pabaigą. Likę aktoriai, nužudę sau neparankius žmones, nusirengia ir savimi besižavėdami palieka sceną.

Premjera „Ponas Kolpertas“ tikrai smagus spektaklis, kuris, galbūt, primins jums matytus filmus ar amerikietišką animacinį filmuką. O gal leis suprasti, jog tikrasis, neišgalvotas gyvenimas yra svarbesnis ir vertingesnis.

Nuotraukų autorė Kamilė Žičkytė

Temos: 1 Teatras
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt