Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gegužės 16d. 10:10

Su „Pasaka“ į Veneciją. Meilės miesto magija filme „Magiškasis Paryžius“

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka

Reporterė Auksė dalyvauja kino teatro „Pasaka“ ir skaitytojų portalo ikrauk.lt konkurse kelionei į Venecijos kino festivalį laimėti. Kviečiame skaityti Auksės recenziją!

1. Tavo vardas, pavardė: Auksė Paltarokaitė

2. Kas, tavo nuomone, yra geras kinas? Geras kinas – tai tas, kuris tave įtraukia į savo veiksmo sūkurį. Man geras filmas tas, kuriame galiu įžvelgti dalelę savęs ir kurį galiu ilgai prisiminti.

3. Apibūdink trimis žodžiais Europos kiną. Įdomus, įtraukiantis, realus.

4. Jei būčiau režisierius, būčiau žmogumi, kuris ieškotų naujų siužetų filmams čia pat, sau po nosimi, nes filmai kuriami pasitelkus kasdienybę, o kasdienybę paįvairini matytais filmais.

5. Kai liūdžiu, žiūriu biografinius filmus apie tikrų žmonių istorijas. Tai įkvepia, neleidžia sustoti ir liūdėti.

Filmo „Magiškasis Paryžius“ (2008) recenzija

„Tai tvyro ore“, „Susirašinėjimas“, „Rašelė“, „Viljamas – vienas, Viljamas – du“, „Mažylis Martenas“, „Iš pirmo žvilgsnio“, „Magiškasis Paryžius“ – tai septynios gausiai apdovanotos kino novelės apie meilę, nesusipratimus bei netikėtumus, kurių mūsų gyvenimuose netrūksta.

Dauguma iš mūsų mėgsta dainuoti ar bent jau einant gatve sau tyliai paniūniuoti. „Tai tvyro ore“ pasakojo apie melodiją, kuri tvyrojo visur. Atrodo kvaila būtų rimtam vyrui su kostiumu dainuoti vidury gatvės? Bet tai mus daro įdomesnius ir mūsų gyvenimas nusidažo dar bent viena šviesia spalva.

Meilė iš pirmo žvilgsnio būna tik filmuose... Bet kas mums neleidžia užkalbinti patikusio žmogaus tiesiog autobuse ar kur nors gatvėje. O gal pabandyti jam... parašyti? „Susirašinėjimas“ – istorija apie du visai nepažįstamus žmones (merginą ir vaikiną), kurie pradėjo tiesiog susirašinėti žodžiais iš knygų. Knyga – tai tarsi skydas nuo baimės kalbėti, bet puikus būdas perduoti savo jausmus.

Šiuolaikinės jaunos panelės vis dažniau ieško laisvų ir neįpareigojančių santykių. Vienos nakties romanas, vakarėlis ir viskas tuo pasibaigia. „Rašelė“... netikėtas romanas su vaiko, kurį prižiūri, tėvu. Su vienu praleidžia naktį, o su kitu vyru visą likusį gyvenimą.

Žmogus negali numatyti visų netikėtumų, kurie gali jį ištikti. Kad ir kaip planuota šventė negali būti iki galo suplanuota. „Viljamas – vienas, Viljamas – du“ įrodė, kad net ir vestuvėse gali įvykti pačių keisčiausių dalykų.

Turbūt daugumos vaikų šviesiausias vaikystės prisiminimas – cirkas. Čia daug klounų, atrakcionų, žaislų. Čia ne tik magai atlieka triukus, bet ir fantazija liejasi per kraštus. Pamatai krūvą balionų ir svajoji, koks jausmas būtų jais pakilti, koks jausmas būtų visus matyti iš aukštai. „Mažylis Martenas“ gavęs daug balionų pakilo... ir nuskrido palikęs apačioje tuoj pat nusileisti liepiančią mamą, kuri nori, kad jos vaikas ir toliau prieš kaimynus atrodytų labai geru vaiku, kuriuo ji galėtų didžiuotis. Tipiška mama?

Konkursas su „Pasaka“ į Veneciją – tai galimybė tau vykti į Venecijos kino festivalį. Viskas, ką reikia padaryti – iki gegužės 20 dienos pažiūrėti pasirinktą filmą „Pasakos“ kino teatre, parašyti filmo recenziją ir įkelti ją į www.ikrauk.lt. Išsamiau apie konkursą skaitykite čia.

Temos: 1 Venecija
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt