TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Su „Pasaka“ į Veneciją. Prancūziškos komedijos žavesys filme „Mažasis Nikolia“

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Reporterė Amelija dalyvauja kino teatro „Pasaka“ ir skaitytojų portalo ikrauk.lt konkurse kelionei į Venecijos kino festivalį laimėti. Kviečiame skaityti Amelijos recenziją!

1. Tavo vardas, pavardė: Amelija Lučinskaitė.

2. Kas, tavo nuomone, yra geras kinas? Geras kinas yra ne tik tas, kuris atlieka pramoginę, atpalaiduojamąją funkciją, tačiau ir tas, kuris pakeičia žmonių likimus, priversdamas juos permąstyti savo gyvenimą, įlieja į kraują naujų potyrių, suteikia nepamirštamų emocijų ir priverčia pamatyti pasaulį kitomis spalvomis.

3. Apibūdink trimis žodžiais Europos kiną. Jaudinantis, kokybiškas, žmogiškas.

4. Jei būčiau režisierius, būčiau žmogumi, dirbančiu su Fatihu Akinu ir Emiru Kusturica, nes tikiu, jog kurdami kartu galime priversti žiūrovą pasinerti į spalvingus mūsų personažų gyvenimus ir bent akimirkai pamiršti savuosius bei įlieti į žmonių širdis naujų spalvų ir melodijų. Tikiu, jog kartu galime žavėti, stebinti ir jaudinti žmones bei sukelti norą mūsų kūrybą žiūrėti dar ir dar kartą.

5. Kai liūdžiu, žiūriu animaciją, nes ryškiaspalvės nuotaikingos juostos padeda užsimiršti ir nukelia ten, kur liūdesys neegzistuoja. Į vaikystę. Laikotarpį, kai nesinorėjo užaugti, o rūpesčiai ir liūdesys buvo dar nepažinti.

Tavo filmo, matyto gegužės 14 dieną „Pasakoje", recenzija (ne daugiau 400 žodžių).

Mažylis Nikolia (2009)

„Mažylis Nikolia" - tipiškas geros prancūziškos komedijos pavyzdys. Juokingas, lengvas ir labai žmogiškas filmas, subtiliai perteikiantis vaiko pasaulį, neabejotinai patiks visai šeimai.

Nikolia (akt. Maxime Godart) klasė - tai komanda, kurioje egzistuoja moksliukas - skundikas, aristokratas, nepasotinamas ėdrūnas, chuliganas, svajojantis tapti banditu, klasės juokdarys ir, žinoma, atpirkimo ožys. Šie spalvingi personažai sudaro stiprų kaip kumštis berniukų kolektyvą, pasiruošusį padėti vienas kitam ir kartu ieškoti atsakymų į gyvybiškai svarbius klausimus. O kur dar vaikų fantazijos, meistriškai pagrąžinančios niūrią realybę.

Mažojo Nikolia bendramokslį Žoakimą ištinka bėda - jam gimsta brolis, atėmęs iš vaiko tėvų dėmesį ir sukėlęs aibę nemalonumų. O juk apie brolio atsiradimą signalizavo tam tikri ženklai - mamytė ir tėvelis buvo labai mieli vienas kitam, o tėvelis pats išnešė šiukšles ir net nedejavo! Netikėtai tokie pavojaus ženklai pasirodo ir Nikolia šeimoje. Išgąsdintas draugo nelaimės berniukas tampa naujuoju sekliu Morka, įdėmiai sekančiu kiekvieną tėvų žingsnį ir ieškančiu galimos grėsmės apraiškų. Juk reikia imtis visų įmanomų priemonių, norint išvengti panašios nelaimės! O grėsmė iš tiesų didelė - mažas brolis, kurio dėka Nikolia bus išvežtas į mišką ir paliktas vilkams suėsti... Štai čia į pagalbą skuba visažiniai berniuko bendraklasiai, pasiruošę padėti nelaimę užuodžiančiam draugui ir jau kuriantys mažojo broliuko pagrobimo planą.

Filmo siužetas paprastas ir aiškus. Pasakojantysis - mažasis Nikolia, savaip interpretuoja aplinkinio pasaulio įvykius ir savaip jį mato - vaiko akimis. Būtent toks ir filmas - naivus, juokingas, kiek neįprastas ir labai prancūziškas. Parodantis vaiko mąstysenos ir jo pasaulio pokyčius, sužinojus naujieną apie būsimus šeimos sudėties pokyčius.

Tai filmas, kurį tiesiog malonu žiūrėti. Lengva ir vaikiškai miela atmosfera, įdomus siužetas, ryškios spalvos, išradingi mažieji prancūzai bei humoras laiku ir vietoje nepalieka abejingų.

Filme viskas kruopščiai apgalvota - čia nerasite nei vienos nereikalingos smulkmenos. Kiekviena detalė turi savo vietą ir meistriškai įsilieja bei papildo pasakojimą ryškiomis spalvomis. Na, o visa tai vainikuoja lengvai besiliejanti kompozitoriaus Klaus Badelt muzika. Svaiginantys akordeono garsai vietomis kiek primena „Ameliją iš Monmartro" (Le fabuleux destin d'Amélie Poulain), o muzika filmo fone atrodo tokia gyva, kad, regis, gali ją paliesti, užuosti ir nutapyti.

Sumanus režisierius, puikus operatoriaus bei dekoratoriaus darbas, ir, žinoma, mažieji prancūziukai parodo žiūrovui spalvingą vaiko pasaulį ir panardina į 91 minutę trunkantį nutrūktgalvišką nuotykį.

Atpalaiduojanti juosta su kiek hiperbolizuotais personažais vietomis panašėja į teatralizuotą spektaklį, tačiau filmas toks suprantamas ir lengvas, kad yra prieinamas bet kokio amžiaus auditorijai, vertinančiai geras prancūziškas komedijas ir jose tvyrančią atmosferą.

„Mažasis Nikolia" - subtiliu humoru pagardintas geros nuotaikos ir pozityvumo užtaisas, kurį norisi žiūrėti dar ir dar kartą.

VIDEO: Little Nicholas Trailer
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Venecija

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt