Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Susitikimas su Viačeslavu Ganeliu: „Visas gyvenimas - nesibaigianti improvizacija“

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
A A

Gruodžio 30 d. Vilniaus AULA Blues club pakvies visus džiazo muzikos gurmanus į susitikimą su legendiniu džiazo muzikantu, kompozitoriumi Viačeslavu Ganelinu. Klasika tapusį miuziklą „V...elnio nuotaka" sukūręs V. Ganelinas jau virš dvidešimtį metų gyvena Izraelyje, tačiau sulaukęs kvietimo visada mielai atvyksta į savo kūrybinę tėvynę - Lietuvą.

Gruodžio 30 d. Vilniaus AULA Blues club pakvies visus džiazo muzikos gurmanus į susitikimą su legendiniu džiazo muzikantu, kompozitoriumi Viačeslavu Ganelinu. Klasika tapusį miuziklą „V...elnio nuotaka" sukūręs V. Ganelinas jau virš dvidešimtį metų gyvena Izraelyje, tačiau sulaukęs kvietimo visada mielai atvyksta į savo kūrybinę tėvynę - Lietuvą.

1950-iais Slava (taip V.Ganelinas vadinamas muzikų ir draugų tarpe) su tėvais atvažiavo gyventi į Lietuvą, kur studijavo Vilniaus konservatorijoje, vėliau tapo Vilniaus Rusų dramos teatro muzikinės dalies vedėju. Pirmieji vieši džiazo muzikos koncertai peraugo į pasaulinį pripažinimą, koncertuojant su legendiniu trio - GTČ. V.Ganelinas taip pat kūrė muziką tokiems filmams Lietuvos kino studijoje kaip „Gražuolė" (1969 m.), „Velnio nuotaka" (1974 m.), „Sadūto tuto" (1974 m.), „Smokas ir mažylis" (1976 m.), „Seklio kalio nuotykiai" (1976 m.) ir kt.

Emigravęs į Izraelį, V.Ganelinas Lietuvoje paliko ne tik savo gyvenimo dalį, bet ir nemažą muzikinį palikimą - ypatingą vietą džiazo pasaulyje. Šiandien yra stipriai jaučiama ir dar ilgai jausis jo įtaka Lietuvos džiazo formavimuisi, nes tai, ką kuria Slava, yra ne vienos dienos muzika, o muzika, kuri jaudins dar ne vieną kartą.

Susitikus su Slava, jo „grįžimo" į Lietuvą metu, ir paklausus, kodėl jį taip traukia Lietuva, jis pažiūri, šypteli sau būdinga šypsena ir po sekundės pauzės atsako - aš gi ištikimas.

Apie ištikimybę muzikai, šeimai, draugams, Vilniui, Lietuvai... Apie savo požiūrį muzikoje... improvizacijoje... Apie visa tai ir dar daugiau gruodžio 30 dieną 20 valandą - SUSITIKIME SU SLAVA (V.GANELINU)

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt