Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Susitikime Menų spaustuvės infotekoje

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Menų spaustuvės Infoteka kas antrą ketvirtadienį 18 val. kviečia įsipilti arbatos ir pakalbėti apie scenos menus.

Nuo spalio 14 dienos Menų spaustuvės Infoteka kas antrą ketvirtadienį 18.00 val. pakvies įsipilti arbatos ir pakalbėti apie scenos menus. Taip siekiama pradėti paskaitų, diskusijų ir susitikimų tradiciją, kuri turėtų užpildyti būtinų scenos menų profesionalų susitikimų vakuumą.

Naujos Menų spaustuvės veiklos sumanytojai tikisi, kad scenos menininkų ir teoretikų susitikimų sėkmę nulems ne tik aktuali pokalbių tematika, bet ir tinkama minties skrydžiui atmosfera – juk prie arbatos kalbama kiek kitaip, nei auditorijoje ar konferencijų salėje. Prie arbatos galima ir atviriau diskutuoti, kaip senais laikais virtuvėje – pačioje radikaliausioje pašnekesių zonoje.

Pirmojo paskaitų/diskusijų ciklo „Prie arbatos“ tema – įvairių scenos menų kelias, nueitas per 20 metų – 1990-2010 m. laikotarpį. Specialiai kviečiami pranešėjai – teatro, muzikos, šokio teoretikai bei praktikai – kalbės apie tai, kokie pagrindiniai pokyčiai vyko ne vien geografijos prasme (atsivėrė sienos, menininkai pradėjo dalyvauti festivaliuose, pelnė daug prizų), bet ir scenos menų estetikos, krypčių požiūriu. Drauge su auditorija bandys suvokti, kur mes nukeliavome, o kur sustojome.

Pranešėjai aptars šio laikotarpio režisūros, kultūros politikos, muzikos, vizualiosios scenos dalies, dramaturgijos pokyčius, sieks išprovokuoti paskaitų dalyvius konstruktyvioms diskusijoms.

Scenos menai – tai ne tik teatras ir jo formos. Paskaitų/diskusijų ciklo organizatoriai siekia aprėpti keletą skirtingų krypčių – medijų naudojimą kitose meno rūšyse, muziką ir jos tarpdisciplininį pobūdį, šokio sąsajas su teatru, akcijas, performansus ir pan. Kita projektą lydinti dalis – Menų spaustuvės Infoteka pasipildys leidiniais ir vaizdo įrašais tų akademinės ar teatro scenos darbų, kurie tapo reiškiniais per šiuos 20 metų visame pasaulyje.

Menų spaustuvė tikisi, kad paskaitų ciklas turėtų sudominti akademinę bendruomenę, jaunus kultūros tyrinėtojus, įvairių menų specialybių studentus ir profesionalus. Pasak Vaido Jauniškio, „nors valstybė savo politika mus visus vėl gena į virtuves bendrauti tyliai, juntamas pačių žmonių noras kalbėtis, bandyti sumuoti savo patirtis. Todėl esame dėkingi paskaitininkams, kurie labai entuziastingai sutiko šį kvietimą“.

Infotekos svečiais sutiko būti menotyrininkas Helmutas Šabasevičius, scenografė Jūratė Paulėkaitė, muzikologė Veronika Janatjeva ir kompozitorius Šarūnas Nakas, šokio kritikė Vita Mozūraitė ir choreografė Birutė Letukaitė bei kiti.

Daugiau informacijos: www.menufaktura.lt

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt