Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Talento iššūkį vertins sostinės publika (video)

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
A A

Dovydas Maščinskas – stebėjusiems pirmąjį „Lietuvos talentų“ sezoną šio vardo pristatinėti nereikia. Pasirodymų metu penkiais skirtingais muzikos instrumentais grojęs vaikinas užtikrintai nukeliavo iki pat finalo.

Dovydas Maščinskas – stebėjusiems pirmąjį „Lietuvos talentų“ sezoną šio vardo pristatinėti nereikia. Pasirodymų metu penkiais skirtingais muzikos instrumentais grojęs vaikinas užtikrintai nukeliavo iki pat finalo. Staiga jaunuolis pažėrė kritikos lietuviškai šou scenai ir dingo iš spaudos puslapių bei televizijos ekranų taip ir nespėjęs plačiau pristatyti savo kūrybos. Kas yra tikroji muzikinė veikla šou šešėlyje ir ką bendro turi muzika bei sunkioji atletika? Apie viską iš eilės.

Pasirodo, jog slypintį talentą gali pažadinti visai keistos gyvenimo aplinkybės. Būdamas vos 14 metų bei viešėdamas Vokietijoje, jaunuolis blusų turguje įsigijo gitarą. Namuose susidomėjimas pirkiniu vis stiprėjo ir Dovydas pradėjo lankyti gitaros pamokas. Jau greitai privataus pedagogo paslaugos muzikanto nebetenkino, o muzika į Dovydo kasdienybę smelkėsi vis giliau ir giliau. Taip Dovydas įstojo į vaikų muzikos mokyklą, mušamųjų klasę. Ilgai mokytis su pradinukais keturiolikmečiui neteko – per vienerius akademinius metus vaikiną perkėlė tiesiai į trečiąją muzikos mokyklos klasę. Po metų sekė J. Naujalio muzikos gimnazija. Kiek vėliau – J. Gruodžio konservatorija. Paskaitos Džiazo bei estrados skyriuje supažindino jaunuolį su muzikos teorija ir istorija, bei sudarė sąlygas muzikantui įvaldyti elektrinės gitaros specialybę. Muzikinis smalsumas bei atkaklumas padėjo Dovydui tapti labai universaliu – šiandien jaunasis multiinstrumentalistas valdo gitarą, bosinę gitarą, būgnus, groja pianinu, ksilofonu, lūpine armonikėle. Negana to – dainuoja. Pasirodo, jog atkaklumą vis daugiau siekti muzikos srityje, pasitikėjimą savo jėgomis bei gebėjimą susidoroti su scenos baime ir stresu, Dovydas prisijaukino... sporto salėje.

Krosai gamtoje, laikas, praleistas sportuojant, sunkioji atletika - pasirodo, jog ši veikla ne tik stiprina Dovydo kūną, tačiau įkvepia jaunuolį siekti vis daugiau muzikos pasaulyje. Jaunasis muzikantas mano jog būtent sportas yra jo pasitikėjimo savimi šaltinis – kaip gyvenime, taip ir scenoje. Sportinė disciplina taip pat įpratino jaunuolį grojimui skirti daugiau nei keturias valandas per dieną. Devyniolikmetis tiki, jog tik taip gali muzikaliai tobulėti.

Nedaugelis žino, jog, spaudos praminto jaunuoju Lietuvos bliuzo karaliumi, suburta grupė „David Smash Band“ gyvuoja jau trejus metus. Visą muziką, aranžuotes bei tekstus grupei Dovydas kuria bei įrašo pats, tačiau scenoje koncertuoja su dar dviem muzikantais. Jaunuolį įkvepia penkiasdešimtųjų – šešiasdešimtųjų bliuzas bei rokenrolas. Dovydo grupė grojo Lietuvos bei užsienio festivaliuose ir dalinosi scena su tokiais artistais kaip Kandye Cane iš JAV. Iki šiandien Dovydas sukūrė virš 40 originalių muzikinių kompozicijų. Tačiau jaunuolio kūryba nedomina jokių muzikos įrašų kompanijų.

Prieš metus muzikantas spaudai teigė: „Beveik visa Lietuvos muzika orientuota į neišprususį klausytoją, kuriam užtenka dviejų akordų ir lėkšto lengvai įsimenamo teksto. Visos mūsų „žvaigždės“ tėra tik dirbtinai išpūstas burbulas, kuris sprogtų, jei reikėtų koncertuoti su tokių jų „repertuaru“ Vokietijoje arba Belgijoje.“

Iššūkis mestas. Šį šeštadienį, po ilgos pertraukos, „David Smash Band“ savo muzika mėgins įtikinti Sostinės publiką.

Daugiau informacijos

VIDEO: David Smash Dirty Avenue 2011 EUROVISION
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt