TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tarja Turunen Vilniuje: simpatijos užkariautos ir be grupės „Nightwish“ (nuotraukos, video)

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
A A

Prieš daugiau nei 6 metus išsiskyrė suomių grupės „Nightwish" bei vokalistės Tarjos Turunen keliai, o kolektyvo veikla buvo tęsiama su naująja dainininke Anette Olzon. „Nightwish" sugrįžo su komerciškai sėkmingu albumu „Dark Passion Play". Į tai Tarja atsakė soliniu darbu „My Winter Storm", kurį galime pavadinti vieno ryškaus hito albumu.

Prieš daugiau nei 6 metus išsiskyrė suomių grupės „Nightwish" bei vokalistės Tarjos Turunen keliai, o kolektyvo veikla buvo tęsiama su naująja dainininke Anette Olzon. „Nightwish" sugrįžo su komerciškai sėkmingu albumu „Dark Passion Play". Į tai Tarja atsakė soliniu darbu „My Winter Storm", kurį galime pavadinti vieno ryškaus hito albumu. Tačiau vėlesnis  diskas „What Lies Beneath", kurį vis dar pristatinėja publikai įspūdingo balso savininkė, parodė daug įdomesnę ir įvairiapusiškesnę Tarjos pusę.

Kaip gyvai atrodo „Nightwish" su Anette priešakyje, jau galėjo pamatyti Lietuvos gerbėjai 2008 metų pradžioje. Visgi galime konstatuoti, kad tąkart „kažko trūko". Ar tas „kažkas" - tai Tarjos charizma? Taip pamąstyti turėjo progą sausio 17 dieną į Vilnaus „Forum Palace" rūmus susirinkę gerbėjai. O jų buvo daug - likus iki renginio pradžios apie 20 minučių, „Forum Palace" fojė būriavosi dar neregėta gausybė žmonių. Duris atidaryti buvo žadama 18:00 val., tačiau teliko pasitelkti kantrybę ir ilgai klausytis derinamų instrumentų garsų dar koridoriuje. Todėl tiek prie rūbinės, tiek prie atributikos buvo galima prieiti tik gerokai pasidarbavus alkūnėmis. Galiausiai, maždaug po pusvalandžio, atsiveria durys, ir savo pasirodymą pradeda „Cry Excess".

Apsaugininkai gan greitai dirba savo darbą, tad po 15 minučių pavyksta patekti į vidų, kur grupės „Papa Roach" dvasios įkvėpti „Cry Excess" paįvairina savo šou ir go-go šokėjos pasirodymu. Gal ir neįspūdinga, bet vistiek reginys neblogas. Dar pora kūrinių ir italai jau lipa nuo scenos.

Vėliau 10 minučių skiriama instrumentų išmontavimui bei kitų italų „Hollow Haze" pasiruošimui. Vėl pusvalandis geros muzikos, o grupės frontmenas Alex Sonato (beje, savo dainavimo maniera labai primenantis „Primal Fear" bei buvusį „Gamma Ray" frontmeną Ralf Scheepers) labai greitai užsitarnauja publikos simpatijas. Muzikantai į savo grojaraštį įtraukia „Rainbow" perdirbinį „Gates of Babylon", tačiau maloniai nustebina ir savo repertuaru.

„Hollow Haze" išlydimi gausiais aplodimentųais, o į sceną vėl lipa aptarnaujantis personalas. Nežinia, ar dėl vietos trūkumo, ar norint pabrėžti, kad šįkart gros dar viena ryški asmenybė - vienas žinomiausių paskutiniojo dešimtmečio roko būgnininkų Mike Terrana, mušamųjų instrumentų komplektas įtaisytas ne scenos gilumoje, o dešinėje priekinėje scenos pusėje. Pagaliau viskas paruošta pasirodymui, gęsta šviesos ir, skambant įžanginei melodijai, po vieną įžengia muzikantai - buvęs  „Apocalyptica" violončelininkas Max Lilja, vėliau išvystame įspūdingą Mike Terrana skiauterę. O kai publikai pamojuoja gitaristai bei klavišininkas, paskutinė, be abejo, įžengia pati Tarja.

Vakaras pradedamas įžanginiu naujausiojo albumo kūriniu „Anteroom of Death". Energinga pradžia, nepriekaištingas garsas bei puikus atlikimas. Po dainos gražia lietuvių kalba Tarja pasisveikina: „Labas vakaras, Vilniau", tuo dar labiau įkaitindama atmosferą salėje. Po to skamba puikus „Falling Awake" bei bene žinomiausias solinės T.Turunen kūrybos hitas „I Walk Alone". Atlikėja dar pasidžiaugia galimybe pasirodyti pirmą kartą mūsų šalyje, o susirinkusiuosius pavadina tiesiog „gražiais žmonėmis". Vėliau scena paliekama būgnininkui Mike Terrana, kuris čia pat parodo, ko yra vertas, ir gerokai pralinksmina publiką pritardamas būgnais kankano melodijai.

Tiesa, iš Lenkijos sostinės atvykusi Tarja turbūt susipainiojo kalbose ir karts nuo karto po dainos padėkodavo žodžiu, labiau panašiu į lenkišką „dziękuję", o ne į lietuvišką „dėkui". Tačiau tą vakarą dainininkė dar kartą maloniai nustebino paraginusi lietuvškai „pakelti rankas". Bet ir tuo siurprizai nesibaigia - savo operinį balsą „Nightwish" koncertuose dainininkė demonstruodavo atlikdama „The Phantom of the Opera" kūrinį. Kas šįkart atliks vyrišką partiją? Dauguma žiūrovų apstulbo pamačiusi į sceną įžengusį Jeronimą Milių. Duetas pasirodo puikiai, o Jeronimas čia pat susilaukia aplodismentų bei bučinių iš pačios T.Turunen.

Vėliau skamba  akustinė dalis, per kurią atlikėja viliasi, jog „publika neužmigs". Visi muzikantai susėda ant greit į sceną suneštų kėdžių ir suskamba dainų „Rivers of Lust", „Minor Heaven", „Montañas de Silencio" bei „Sing for Me" popuri. Galiausiai Tarja prisėda prie pianino, o M.Terrana grįžta į savo įprastą būgnininko kėdę. Taip rami „I Feel Immortal" nuskamba vis galingiau, o jai pasibaigus Tarja dar pasiteirauja publikos: „Ar jūs vis dar esate pasiruošę rokui?" Taip, be abejo. Publikos teismui pateikiama nauja daina „Never Enough", o vėliau nuskamba ir „In for a Kill". Po jos dainininkė padėkoja publikai ir palieka sceną.

Ar tai jau viskas? Juk pasirodymas truko tik apie 70 minučių. Publika energingai reikalauja muzikantų sugrįžimo ir savo pasiekia. Netrukus nelieka abejingų skambant „Nightwish" dainai „Nemo". Tuo sentimentai buvusiai Tarjos grupei ir baigiasi. Vėliau pristatomi visi kolektyvo nariai bei atsisveikinama dainomis „Die Alive" bei „Until My Last Breath". Nutilus paskutiniams akordams muzikantai nusilenkia aktyviai palaikiusiems gerbėjams, o Tarja dar ilgai siuntinėja oro bučinius lietuviams. Grupės nuoširdumas bei profesionalumas nepalieka abejingų - teko matyti ne vieną žiūrovą, kuris, kolegos paklaustas apie vakaro įspūdžius, atsakydavo be žodžių - tik iškeltu į viršų nykščiu.

Autorius: Povilas J.

www.hardrokas.net

TAIP PAT SKAITYKITE:

Ikrauk.lt reporterio Kipro įspūdžiai iš Tarjos Turunen koncerto.

VIDEO: Tarja - I Walk Alone (Live in Vilnius) 2012
VIDEO: Tarja - Falling Awake (Live in Vilnius) 2012
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt