Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gruodžio 2d. 13:41

Tarptautinė savanorių diena bus švenčiama ir Vilniuje

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka

Europos savanorių asociacija „Saltes“ ir Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra kviečia visus švęsti Tarptautinę savanorių dieną!

Gruodžio 4 dieną  (penktadienį) Vilniuje bus švenčiama tarptautinė savanorių diena. Šią dieną Vilniaus centre vyks nemokami renginiai, o kulminacija vakare numatoma „Skalvijos“ kino teatre. Ten bus pristatyta savanorių foto paroda, rodomi filmai apie tarptautinę savanorystę, supažindinama su savanoriškomis iniciatyvomis ir švenčiama su visais, neabejingais savanorystei. 

Gruodžio 4 d. 12 valandą Katedros aikštėje vyks „Flashmob“ akcija – dalyviai penkioms minutėms susikibs rankomis į didžiulį ratą, tuo reikšdami savanorių vienybės, tolerancijos, komandiškumo idėjas. Nuo 15 valandos centrinėse miesto gatvėse bus galima pamatyti gatvės teatro improvizacijas, atliekamas pačių savanorių. „Skalvijos“ kino teatre bus rodomi nemokami kino seansai (nuo 15 iki 18 valandos). Tarptautinės savanorių dienos šventę organizuoja asociacijos SALTES savanoriai. 

„Norime dalintis savanorystės idėja su aplinkiniais, parodyti jaunimui, kiek nedaug reikia, norint daryti gera. Šią dieną norime tiesiog džiaugtis, jog esame savanoriai, ir skleisti tą džiaugsmą kitiems“, - sako viena iš renginio organizatorių ir SALTES valdybos prezidentė Akvilė Budreckytė. 

SALTES yra Europos Savanorių Tarnybos Asociacija, vienijanti iniciatyvų Vilniaus jaunimą. Asociacija taip pat siunčia lietuvius savanorius atlikti EST tarnybą užsienyje. Be to, „Saltes“ koordinuoja ir rūpinasi į Lietuvą atvykstančiais savanoriais iš kitų Europos šalių. Tai organizacija, padedanti jaunimui būti kartu, ieškoti savęs, savanoriauti, keliauti ir džiaugtis galimybėmis. 

Apie savanorystę 

Savanoris –  tai žmogus, neabejingas visuomenės problemoms ir veikiantis, kad jos būtų išspręstos. Pasak Portugalijoje metus savanoriavusios Astos Mineikaitės, „Savanorystė – tai patirtis, kuri atveria naujas galimybes ir naują suvokimą. Pasaulis tampa paprastesnis bei artimesnis ir aš galiu dar daugiau“.  

Tarptautinę savanorių  už ekonominę ir socialinę plėtrą dieną  Jungtinių Tautų Organizacija pasiūlė minėti 1985 m. Ši diena skirta supažindinti visuomenę su savanorių tarnybomis ir skatinti žmonių norą įvairiose srityse pasiūlyti savo paslaugas – ir savo šalyje, ir užsienyje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt