Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tarptautinei gyvūnų dienai – 80 metų (nuotraukos)

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiais metais spalio 4 dieną visas pasaulis aštuoniasdešimtą kartą švęs Pasaulinę gyvūnų dieną.

Šiais metais spalio 4 dieną visas pasaulis aštuoniasdešimtą kartą švęs Pasaulinę gyvūnų dieną. Gyvūnų diena minima nuo 1931 metų Florencijoje vykusios gyvūnų globos konferencijos. Šventei spalio 4 diena, šv. Pranciškaus vardinės, pasirinktos neatsitiktinai – jis laikomas gyvūnų globėju.

Gargždai jubiliejinę Pasaulinę gyvūnų dieną paminėjo iš anksto – paskutinįjį rugsėjo sekmadienį. Šventėje dalyvavo daugiau kaip 1500 žmonių, apie 250 gyvūnų augintinių. Net 16 augintinių iš gyvūnų globos namų „5 pėdutės“ įgijo naujuosius šeimininkus. Dalyvių renginyje buvo trigubai daugiau nei pernai. Gargždiškiai į šventę kartu atsivedė ne tik šunis ir kates, bet atsinešė ir triušių, jūrų kiaulyčių, šeškų, šinšilą ir net žaltį. Šventę miestui dovanojo Gargžduose jau beveik dvidešimtmetį veikianti gyvūnų maisto gamintoja „Mars Lietuva“. Renginį ruošti padėjo Klaipėdos miesto šeimos ir vaiko gerovės centro prižiūrimų šeimų vaikai.

Gyvūnų dienos šventėje Gargžduose veterinarai, „Mars Lietuva“ gyvūnų mitybos specialistai ir dresuotojai dalino patarimus apie gyvūnų mitybą ir priežiūrą, kinologų klubo „Grobis“ nariai rengė pasirodymus su dresuotais šunimis, veikė piešinių ir nuotraukų su gyvūnais paroda. Vaikams buvo paruoštas didelis stendas ant kurio jie tapė savo mylimus gyvūnus. Renginyje buvo apdovanoti bendrovės „Mars Lietuva“ inicijuoto Gargždų mokyklose vykusio piešinių konkurso „Gyvūnas – žmogaus draugas“ gražiausių darbų autoriai. Visus 200 konkurso piešinių bendrovė padovanojo gyvūnų globos namams „5 pėdutės“, kuriuos savanoriai parduos aukcione, o  gautas lėšas skirs beglobių gyvūnų priežiūrai ir išlaikymui.

Pasaulinę gyvūnų dieną ne tik švenčiama, tą dieną žmonės skatinami susimąstyti apie gyvūnijos apsaugą ir priežiūrą, gyvūnų teises, atkreipiamas dėmesys į opias gyvūnų problemas, netinkamą elgesį su jais. Taip pat raginama prisiminti savo atsakomybę gyvūnams, nes būtent mes, žmonės, juos prisijaukinome, todėl privalome jiems užtikrinti saugų ir pilnavertį gyvenimą. Juk prijaukintas gyvūnas be žmogaus negali pats savimi tinkamai pasirūpinti ir dėl to kenčia.

Gyvūnas augintinis į kiekvieno žmogaus gyvenimą atnešą daug džiaugsmo. Žmogų ir gyvūną augintinį sieja ne tik stiprus tarpusavio ryšys, augintiniai duoda galbūt net daugiau naudos savo šeimininkui nei pastarieji jiems. Sugrįžusius iš darbo ar mokyklos mus pasitinka šuo, katė pralinksmina, kai mažiausiai to tikimės, o akvariume plaukiojančios žuvytės nuramina ir padeda atsipalaiduoti. Gyvūnai už tai nieko nereikalauja mainais – tik šiek tiek dėmesio ir rūpesčio. Už rūpestį gyvūnai atsidėkoja savo švelnumu ir bičiulyste.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt