Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„TedxVilnius“ konferencijoje svarstyta, kaip pasauliui pristatyti Lietuvą (nuotraukos)

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
A A

Per kelias valandas išpirkti bilietai, nors jais buvo pradėta prekiauti likus mėnesiui iki konferencijos, 4 sesijos, pranešėjai iš Jungtinės Karalystės, Jungtinių Amerikos valstijų, Švedijos, Peru, bei, žinoma, Lietuvos, 3 pertraukėlės, nuostabus organizatorių darbas, bei klausytojai, kurie kiekvieno pranešimo klausė labai susikaupę ir susidomėję.

Per kelias valandas išpirkti bilietai, nors jais buvo pradėta prekiauti likus mėnesiui iki konferencijos, 4 sesijos, pranešėjai iš Jungtinės Karalystės, Jungtinių Amerikos valstijų, Švedijos, Peru, bei, žinoma, Lietuvos, 3 pertraukėlės, nuostabus organizatorių darbas, bei klausytojai, kurie kiekvieno pranešimo klausė labai susikaupę ir susidomėję. Taip pat tai laikas, kai buvo išgirsta bei apsikeista begale idėjų - taip būtų galima trumpai apibūdinti idėjų sklaidos konferenciją TEDxVilnius 2011m.

Renginyje turėjo progą apsilankyti apie 300 žmonių, visi kiti, o jų buvo tikrai nemažai, tiesioginę transliaciją iš M. K. Čiurlionio menų mokyklos Šokio teatro Vilniuje stebėjo susibūrę į kompanijas namuose, darbuose ar universitetų patalpose. Vilniuje, Kaune, Šiauliuose, Klaipėdoje, Marijampolėje, Panevėžyje... Žiūrovai iš Malaizijos, Olandijos, Japonijos, Anglijos, Estijos, Ispanijos, Juodkalnijos ir kitų šalių taip pat siuntė šilčiausius linkėjimus pranešėjams bei organizatoriams.

Konferencijoje buvo daug malonių staigmenų, štai pranešėjas Gediminas Ramanauskas klausytojams skaitė pranešimą tiesiogiai iš Amerikos, tuo metu jo šalyje buvo apie 2:30min. Eglė Regelskis bei Martynas Stonys publikai dovanojo šokį, O grupė „Garbanotas bosistas“ klausytojams atliko kelias dainas, kurios sukėlė garsias ovacijas. Gražina Sviderskytė pateikė naujų faktų apie Dariaus ir Girėno istoriją, o Simona Smirnova, džiazo atlikėja, publiką privertė dainuoti, bei taip kartu sukurti nuostabiai skambantį kūrinį. Fotografas Tomas Tumalovičius pasidalino idėja, kaip pasauliui pristatyti Lietuvą: anot jo, tereikia, jog visam pasauliui žinomi žmonė, viešai gražiai pakalbėtų apie Lietuvą, ir tai nufilmavus sukurti filmuką. Ir iškart buvo parodytas filmukas kaip legendinis krepšininkas LeBron'as James'as puikiai atsiliepia apie Lietuvos krepšininkus, tai nufilmavo pats Tomas Tumalovičius ir paskatino visus prisidėti prie šios idėjos. O Mark Splinter su didele humoro doze pristatė ekstremalią turistinę kelionę po Kabulą, Afganistane.

Paskutinis pranešėjas Marcus Orlovsky, kuris kalbėjo apie tai, kaip galima pakloti geresnius pamatus geresnei švietimo sistemai, susilaukė tikrai daugiausiai ovacijų per visą konferenciją. Po pranešimo visą salė atsistojo. Iš daugelio žiūrovų buvo galima išgirsti, jog tai buvo „tikras konferencijos desertas“.

Skelbiant konferencijos pabaigą, organizatoriai paprašė klausytojus pasiploti patiems sau, bei pažadėjo stengtis kiek galima labiau, kad ir kitais metais įvyktų TedxVilnius konferencija. Klausytojai tai palydėjo dar garsesniais plojimais.

„TEDx” yra programa, sukurta laikantis šūkio „Idėjos, kurias verta skleisti“ dvasios ir skirta vietinių renginių organizatoriams, norintiems suburti žmones, kurie trokšta dalyvauti į TED konferencijas panašiuose renginiuose bei tapti TED bendruomenės nariais. „TEDx“ renginiuose gyvi pranešėjų pasisakymai yra derinami su „TEDTalks“ vaizdo medžiaga. Taip siekiama paskatinti diskusijas ir bendrumą.

Temos TEDx
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt