Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„TEDxVilnius“ pranešėjai – nuo šokėjų iki „Microsoft“ inžinierių (nuotraukos)

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
A A

Renginio organizatoriai šią savaitę pristato pirmuosius „TEDxVilnius 2011“ pranešėjus. Tarp jų – įvairių sričių profesionalai ir nuotykių ieškotojai – nuo šokėjų, fotografų iki „Microsoft“ inžinierių.

TEDxVilnius 2011 konferencija, kurios šių metų tema Adventure of WONDER, nenumaldomai artėja – iki konferencijos liko 1 mėnuo. Renginio organizatoriai šią savaitę pristato pirmuosius TEDxVilnius 2011 pranešėjus. Tarp jų – įvairių sričių profesionalai ir nuotykių ieškotojai – nuo šokėjų, fotografų iki „Microsoft“ inžinierių.

Pranešėjai – konferencijos ašis

Džiaugiamės galėdami jums išsamiau pristatyti pirmuosius penkis patvirtintus šių metų TEDxVilnius konferencijos pranešėjus. Visą galutinį pranešėjų sąrašą rasite mūsų internetiniame puslapyje. Primenu, jog skaityti pranešimus konferencijoje yra kviečiami daug nuveikę, visuomenei nusipelnę intelektualai, kūrybingi žmonės, – sako viena iš renginio organizatorių Rūta Kruliauskaitė.

Fotografas Richardas Schofieldas, rašytoja ir scenarijų autorė Aistė Ptakauskė, pramogų industrijos konsultantas Markas Splinteris, šokėjai Eglė Regelskis ir Martynas Stonys, kompiuterinių technologijų specialistas Gediminas Ramanauskas – skirtingų sričių profesionalai, kuriuos galėsite išvysti ant „TEDxVilnius“ scenos jau gruodžio 3 dieną. Apie pranešėjus organizatoriai atskleidžia daugiau detalių.

Savo idėjas renginyje pristatys Aistė Ptakauskė. Ji yra dviejų romanų, penkių pjesių ir vieno novelių ir apsakymų rinkinio autorė. Rašytoja yra apdovanota Augustino Griciaus premija. 2009-aisias A.Ptakauskei buvo paskirta Fulbright stipendija, kuri jai suteikė galimybę mokytis Sirakūzų universitete JAV. Atlikusi televizijos ir kino kūrybos praktiką Niujorke ir Los Andžele, Aistė šiuo metu kuria scenarijus lietuvių ir užsienio režisieriams bei prodiuseriams.

Fotografas Richardas Schofieldas savo TEDx kalboje papasakos, kuo svarbi mėgėjiška fotografija, ir pasidalys savo gausia patirtimi, įskaitant projektą buvusioje SSRS. Richardas yra dokumentinės fotografijos mėgėjas, kilęs iš Jungtinės Karalystės. Jis neseniai su pagyrimu baigė dokumentinės fotografijos ir foto žurnalistikos studijas Londono komunikacijos koledže, savo magistrinio darbo projektui naudodamas tik paprastą mobiliojo telefono kamerą. Richardas giliai įsitikinęs, kad mėgėjiškos nuotraukos turi didelę istorinę vertę, todėl jis siekia atskleisti paslėptą kasdienybės pusę, naudodamas paprastiems vartotojams skirtą techniką.

Konferencijoje kalbėsiantis Gediminas Ramanauskas baigė kompiuterių inžinerijos su matematikos pakraipos bakalauro studijas Nebraskos (Linkolno) universitete JAV. Studijų metais dirbęs kompanijojeOptira trimačių lazerinių skaitytuvų aparatūros ir programinės įrangos kūrėju, nuo 2010 metų Gediminas dirba Microsoftkorporacijoje, Windows Phone skyriuje. G.Ramanauskas yra atsakingas už žemiausiojo sluoksnio įrenginio tvarkyklių kūrimą ateities Windows telefonams.

Eglė Regelskis ir Martynas Stonys – Hoppers šokių studijos įkūrėjai bei viena iš lyderiaujančių lindyhopo mokytojų porų Lietuvoje. Šokis visuomet buvo jų kraujyje – nesvarbu, ar tai svingas, salsa, fankas, hiphopas ar hausas. Nors dar visai jauni, jie jau žinomi dėl savo šokio technikos bei energijos. Budapešte (Vengrijoje) vykusiame tarptautiniame Lindy Shock 2010 festivalyje kartu nugalėjo Lindy Strictly konkurse. Tame pačiame festivalyje Eglė laimėjo 1-ąją vietą Jack&Jill konkurse. Martynas iškovojo pirmąsias vietas Fast Feet Herrang 2010 (Švedija) bei Jack&Jillkonkurse Harlem festivalyje (Lietuva). Konferencijoje Eglė ir Martynas kalbės apie tai, kaip įkvepia šokiai.

TEDxVilnius 2011 pasisakyti pakvietė ir Marką Splinterį, į Lietuvą iš Jungtinės Karalystės atvykusį  2004 metais. Šiuo metu Markas gyvena tarp Lietuvos  ir Jungtinės Karalystės – Vilniuje jis vadovauja multimedijos įmonei, o Londono universitete dėsto teisės paskaitas studentams. Sukrėstas Šaltojo karo istorijų vaikystėje, suaugęs Markas ėmė gilintis į karo teroro problematiką. TEDxVilnius konferencijoje Markas Splinteris pasakos apie ekstremalias išgyvenimo dramas Kabule, dėmesį nukreipdamas į pozityvias vietinių žmonių kasdienybės detales bei regione vystomus kultūrinius projektus.

Organizatoriai kviečia visus dalyvius ne tik klausytis pranešimų, bet ir komunikuoti.Renginyje nebus jokių VIP zonų! TEDxVilnius konferencija – tai puiki galimybė be jokių ribų susitikti ir pabendrauti tiek su kitais dalyviais, tiek su pranešėjais!, – pabrėžia R.Kruliauskaitė.

Bilietai į renginį prekyboje pasirodė lapkričio 3-ąją dieną. Visi bilietai buvo išparduoti per keletą valandų. Organizatoriai visus nespėjusius ragina nenusiminti – planuojama tiesioginė konferencijos transliacija internetu. Derinamos detalės dėl didesnių transliacijų universitetuose ir įvairiose organizacijose. Detalus vietų sąrašas bus skelbiamas greitu metu.

Daugiau informacijos rasite atnaujintame internetiniame puslapyje www.tedxvilnius.lt. Informacija pateikiama lietuvių ir anglų kalbomis.

Konferencija vyks anglų kalba.

TEDxVilnius galite sekti socialiniuose tinkluose:

Facebooke: http://www.facebook.com/TEDxVilnius

Twitteryje: http://www.twitter.com/tedxvilnius

LinkedIn: http://linkd.in/rsF24Q.

TEDxVilnius 2011“ – pasiruoškite būti nustebinti!

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 TEDx
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt