Dabar populiaru
Publikuota: 2012 kovo 7d. 11:18

Tūkstantmečio žiedas – meilės Lietuvai paminklas

Įkrauk reporterio nuotrauka /

Kaip atrodytų knyga, į kurią būtų sudėti laiškai Lietuvai, kuri kurėtų dvasią ir įkvėptų mylėti bei didžiuotis savo šalimi? Kaip atrodytų knygą, kuri atspindėtų Lietuvos tautos sąmonę, lūkesčius, nuotaikas ir istorinę atmintį? Koks jausmas apimtų vartant tokią knygą, kurioje savo ranka gražiausias mintis užrašė išeiviai iš Lietuvos, tėvai, seneliai, ką tik rašyti pramokę vaikai, savo tėvyne tebetikintys žmonės? Tokia knyga jau parašyta ir vadinasi ji „Tūkstantmečio žiedas".

Kaip atrodytų knyga, į kurią būtų sudėti laiškai Lietuvai, kuri kurėtų dvasią ir įkvėptų mylėti bei didžiuotis savo šalimi? Kaip atrodytų knygą, kuri atspindėtų Lietuvos tautos sąmonę, lūkesčius, nuotaikas ir istorinę atmintį? Koks jausmas apimtų vartant tokią knygą, kurioje savo ranka gražiausias mintis užrašė išeiviai iš Lietuvos, tėvai, seneliai, ką tik rašyti pramokę vaikai, savo tėvyne tebetikintys žmonės? Tokia knyga jau parašyta ir vadinasi ji „Tūkstantmečio žiedas".

Šių metų kovo 9 d. 14 val. Seimo Europos informacijos biure (Seimo III rūmai, Gedimino pr. 53, Vilnius), o 17 val. Vilniaus įgulos karininkų ramovėje (Pamėnkalnio g. 13, Vilnius) vyks knygos „Tūkstantmečio žiedas" pristatymas. Pasak knygos sudarytojos ir leidėjos gydytojos Aurelijos Davydavičienės, mintis išleisti tokią knygą kilo minint Lietuvos vardo tūkstantmečio sukaktį. „Iš pradžių nutarėme pakviesti Kaune įsikūrusias visuomenines organizacijas, paprastus žmones įsimintinos sukakties proga rašyti Lietuvai viltingus ir meilės kupinus laiškus, išreikšti juose savo linkėjimus. Apie idėją informavome per radiją, televiziją ir ji nuvilnijo per visą šalį. Žmonės ėmė siųsti popierinius ir elektroninius laiškus iš visos Lietuvos", - pasakojo knygos sumanytoja. Jos teigimu, pirmiausia laiškus buvo sugalvota sudėti į albumą, vėliau - talpinti internetiniame puslapyje, o kai jų sparčiai gausėjo, gimė mintis išleisti knygą.

Knygoje sudėta daugiau nei 1200 laiškų, kuriuos Lietuvos vardo 1000-mečio proga rašė ir kūrė visa tauta: jaunimas, šeimos iškilūs politikai, savivaldybių merai, švietimo, kultūros įstaigos, valstybės institucijos ir visuomeninės organizacijos, taip pat 30 užsienio lietuvių bendruomenių. „Knygoje galima rasti poeto Justino Marcinkevičiaus, dainininkės Veronikos Povilionienės, prezidento Valdo Adamkaus, buvusio „Žalgirio" trenerio Vlado Garasto, krepšininko Arvydo Sabonio, Seimo narių, ministrų, rektorių, verslininkų ir daugybės paprastų žmonių laiškus savo šaliai", - sakė A. Davydavičienė.

Anot knygos sudarytojos ir leidėjos, mintis pradėti akciją kilo, nes norėjosi patikrinti, kuo alsuoja Lietuva. „Norėjome įsitikinti, kad turime daug savo šalimi nenusivylusių žmonių. Kiek mūsų vis dar tiki šviesia Lietuvos ateitimi? Manome, kad projektas pavyko, tai rodo vis dar tebeplaukiantys laiškai ir prašymai tęsti akciją", - knygos atsiradimo priežastis išvardijo A. Davydavičienė. Akcijos tarybos narys Artūras Klementavičius pasakojo, kad jis dalyvavo peržiūrint laiškus, maketuojant juos taip, kad viena tema, mintis derėtų prie kitos. „Į knygą pateko tie laiškai, kurie turi grožinę vertę. Tikiu, kad skaitytojai, meno kritikai juose ras didelę dvasinę gelmę. Ši knyga stiprina Lietuvos dvasią, Dievo karalystės žemę, pačią valstybę. Ji tarsi vienybės židinys, širdžių žiedas, sujungiantis skirtingus žmones į šeimą, kurioje visi tampa broliais ir seserimis", - jausmingai apie naujai užgimusią knygą kalbėjo A. Klementavičius. Medicininių leidinių leidyklos UAB „Vitae Litera", kurioje ir buvo sumaketuota knyga, direktorės Valdonės Valienės teigimu, palaikyti ir prisidėti prie „Tūkstantmečio žiedo" išleidimo paskatino tautiškumo jausmas. „Žmogus privalo turėti kertines vertybes, kurios yra jo gyvenimo stuburas, formuojantis pasaulėžiūrą ir padedantis išlikti sąžiningu ir teisingu prieš save ir aplinkinius. Tautiškumo puoselėjimas yra toji vertybė, sutelkianti pasistengti ir dirbti vardan tos Lietuvos", - sakė V. Valienė.

Verta paminėti, kad leidinyje taip pat įamžinti svarbiausi 2009 m. renginiai, skirti Lietuvos vardo minėjimo tūkstantmečiui atminti. Knygoje galima rasti nuotraukų iš Tūkstantmečio odisėjos žygio „Vienas vardas - Lietuva", joje užfiksuotas Žolinčių akademijos takelis Lietuvai, išaustas iš 1000 augalų, dainų šventės „Amžių sutartinė" akimirkos ir kiti renginiai. Kaip teigia knygos leidėjai, jauniausiam akcijos dalyviui buvo vos 1 metai, o vyriausiam - 96-eri. „Ši knyga skirta plačiam skaitytojų ratui, o jos tikslas - skatinti pozityvių darbų, patriotiškumo ir pilietiškumo sklaidą Lietuvoje ir užsienyje. „Tūkstantmečio žiedas" yra tarsi meilės paminklas Lietuvai nuo ją mylinčių ir viltinga savo šalies ateitimi tikinčių žmonių", - sakė knygos sudarytoja ir leidėja gydytoja Aurelija Davydavičienė.

Inga Lebrikaitė UAB „Vitae Litera"

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mados infekcija

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt