TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Ugningųjų romų grupė „Romengo“ siuntė linkėjimus Rūtai Meilutytei ir krepšinio rinktinei (nuotraukos, interviu)

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
A A

Priešpaskutinį rugpjūčio ketvirtadienį Laikinojoje sostinėje ugningą pasirodymą surengė romų grupė „Romengo". Kauno ryšių istorijos muziejaus kiemelyje koncertavę atlikėjai iš Vengrijos sulaukė audringų publikos plojimų. Susirinkusieji ne tik dovanojo aplodismentus dainininkams, bet ir aktyviai šoko, bandė kartu dainuoti.

Priešpaskutinį rugpjūčio ketvirtadienį Laikinojoje sostinėje ugningą pasirodymą surengė romų grupė „Romengo". Kauno ryšių istorijos muziejaus kiemelyje koncertavę atlikėjai iš Vengrijos sulaukė audringų publikos plojimų. Susirinkusieji ne tik dovanojo aplodismentus dainininkams, bet ir aktyviai šoko, bandė kartu dainuoti.

Pasirodymo metu grupė atliko ne tik Monikos, pagrindinės grupės vokalistės, kurtas , bet ir iš kartos į kartą Olah šeimos perduodamas tradicines dainas. Išskirtinį skambesį kūrė ir tokie muzikos „instrumentai" kaip bidonas ar mediniai šaukštai. Žinoma, buvo grojama ne tik jais, bet skambėjo smuikas, kontrabosas.

Grupės nariai džiaugėsi lietuvių publika, žadėjo dar ne kartą čia sugrįšią ir surengsią savo pasirodymus. O štai ir interviu su grupės nariu Misi Kovac:

- Kiek laiko esate Lietuvoje? - Trečią ir paskutinę dieną.

- Ką spėjote pamatyti? - Nieko. Tik užkulisius, kaip bebūtų gaila. Norėjome nueiti į katedrą, dedikuotą Vengrijos karaliui, bet dėl griežtos programos nepakako laiko. Kitą kartą atvykę į Lietuvą, būtinai ją aplankysime.

- Kada planuojate vėl grįžti į Lietuvą? - Priklausys nuo Lietuvos publikos, jei jiems patiks koncertas, tikiuosi turėsime galimybę čia sugrįžti ir vėl. Vakar turėjome koncertą, kuris žmonėms paliko gerą įspūdį. Tad tikiuosi, jog grįšime čia dar ne kartą.

- Vakar koncertavote Vilniuje? - Taip, Vilniuje.

- Papasakokite, kaip sukūrėte grupę „Romengo". Kiek metų ji gyvuoja? - Grupė įkurta 2004m. Ją sukūrė du pagrindiniai grupės dainininkai, vedusi pora, Mihaly ir Monika. Prie jų prisijungė Guszti ir Tibi. Aš prie grupės prisijungiau 2006m. Nesu romas. Esu folklorinės ir tradicinės Vengrijos muzikos atlikėjas. Vėliau grupės nariu tapo ir Csaba.

- Kas Jums kuria dainas? - Dainos daugiausiai yra kuriamos Monikos ir Mihaly.

- Kas juos įkvepia kurti dainas? - Vengrijos Olah kultūra. Olah yra speciali romų šeima. Dainos yra vengrų ir romų kalbomis. Stengiamės išlaikyti savo muzikos šaknis.

- Ar jaučiate kokį nors skirtumą tarp Lietuvos ir Vengrijos publikos? - Ne tik Vengrijos ir Lietuvos, bet ir kitų šalių, nes nemažai koncertuojame užsienyje. Ir visiems labai patinka mūsų muzika. Lietuvoje mus labai sujaudino vakarykštis koncertas, kurio metu užėjus smarkiai liūčiai, žmonės neišsiskirstė, o toliau mėgavosi koncertu, šoko lietuje.

- Koks buvo pat įdomiausias koncertas Jūsų karjeroje? - Sunkus klausimas. Pavyzdžiui, iš įsimintinesnių koncertų, kai teko groti gražiame amfiteatre Portugalijoje. Taip pat paminėčiau ir įvykį, kai koncertavome neveikiančiame vulkane, kuris buvo ant vandens. Labai įspūdingas vaizdas. Sunku išsirinkti vieną. Kiekvienas koncertas yra išskirtinis ir kiekviena šalis turėtų būti priimtina muzikantui. Mes stengiamės, kad susirinkusi publika mėgautųsi kiekvienu mūsų koncertu.

- Ką palinkėtumėte šiandien susirinkusiai publikai? - Norėčiau palinkėti Jūsų šalies jaunajai plaukikei, laimėjusiai Londono olimpiadoje auksą. Koks jos vardas?

- Rūta Meilutytė. - Taip, Meilutytė. Norėjau palinkėti, kad ji ir 2014 m. olimpiadoje iškovotų auksą. Mažiausiai 3 - 4 medalius Lietuvai ir jos žmonėms. Taip pat, kad Jūsų krepšinio komanda pasiektų ankstesnį lygį, vėl būtų pasaulio krepšinio viršūnėje. O šiandien susirinkusiesiems, pasimėgauti koncertu, būti net linksmesniems nei vakarykštė publika, bei aplankyti Vengriją, Budapeštą. Ir kad mūsų draugystė tęstųsi ir ateityje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt