Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2013 03 12, 07:28

Vaikai darželyje mokėsi amatų

Šią savaitę Šiaulių darželyje veikė „Amatų mokykla“. Kiekviena grupė pristatė savo pasirinktą amatą. Mažieji galėjo ne tik pažiūrėti, bet ir patys pasimokyti vieno ar kito amato...
"Neofolk" kolektyvas
"Neofolk" kolektyvas
Temos: 1 Vaikai

Šią savaitę Šiaulių darželyje veikė „Amatų mokykla“. Kiekviena grupė pristatė savo pasirinktą amatą. Mažieji galėjo ne tik pažiūrėti, bet ir patys pasimokyti vieno ar kito amato iš tikrų liaudies meistrų, amatininkų, tautodailininkų.
„Nykštukų“ grupėje vyko vėlimo pamokėlės, kurias mažiesiems vedė Danutė Rimkienė. Vaikai iš vilnos išmoko velti nedidelius darbelius.

„Zuikučių“ grupės kepyklėlėje vaikai kočiojo tešlą, ją formavo, puošė cinamonu ir aguonomis savo sausainukus. Vėliau juos kepė ir ragavo.

„Ąžuoliukų“ grupėje mažieji ne tik susipažino su audimo amatu, patys galėjo pamėginti išausti margaspalves juosteles.

„Viščiukų“ grupėje medžio apdirbimo pamokėles vedė Rasa ir Gintaras Daukšai. Vaikai pamatė įvairių medžio dirbinių, sužinojo, kaip ir ką galima padaryti iš medžio, pabandė atlikti kelias užduotis.

„Pelėdžiukų“ grupėje visus sužavėjo šaunių trijų kartų mezgėjos: Jurgita Malakauskienė (mamytė), Birutė Marijona Jazukevičienė (močiutė) ir Elžbieta Štichlerienė (promočiutė). Mažyliai pabandė megzti virbalais, nerti vašeliu ir megzti senovine mezgimo mašina.

„Kačiukų“ grupės batų taisykloje darbavosi batsiuvystės amatą pristatęs Antanas Butėnas.

„Rudnosiukų“ grupėje Deimantė Mirošnikovė mokė odos dirbinių technikos subtilybių. Vaikai išmoko pasidaryti knygų skirtukus, pasipuošė ir odinėmis apyrankėmis.

„Ežiukų“ grupės keramikos dirbtuvėlėse mokė puodžius iš Žemaitijos (Viekšnių miestelis, Mažeikių r.) Vitalijus Baltutis. Vaikai minkė molį ir lipdė įvairius darbelius.

„Amatų mokyklos“ renginius baigė „Neofolk“ vaikų grupės koncertas, kurį organizavo šios grupės vadovai Armida ir Mindaugas Bražai. Mažiesiems talkino ir kviestiniai muzikantai Jogailė Ručinskaitė (smuikas) ir Bernardas Ručinskas (kontrabosas).

Renginį sumanė ir organizavo neformaliojo ugdymo mokytoja Armida Baltutytė-Bražienė, auklėtojai Mindaugas Bražas, Rima Ručinskienė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt