Dabar populiaru
Publikuota: 2010 spalio 11d. 11:25

„Vaikų ir jaunimo filmų festivalio“ uždarymas

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka

Spalio 1–7 dienomis, Vilniuje, kino teatruose „Skalvija“ ir „Pasaka“ vyko „Vaikų ir jaunimo filmų festivalis“. Penktadienį, spalio 8d., pilnoje salėje jaunimo, įvyko festivalio uždarymas.

Spalio 1–7 dienomis, Vilniuje, kino teatruose „Skalvija“ ir „Pasaka“ vyko „Vaikų ir jaunimo filmų festivalis“. Penktadienį, spalio 8d., pilnoje salėje jaunimo, įvyko festivalio uždarymas.

Festivalio metu buvo parodyta virš 30 filmų iš įvarių pasaulio šalių. Filmų programa buvo sudaryta iš keturių dalių: pasaulio pasakų, lietuviškų filmų, panoramos (2006–2009 m. Europoje pripažinti ir įvairius apdovanojimus laimėję filmai ) ir konkursinės programos (naujausi 2008–2010m. jaunimo filmai).

Konkursinių filmų vertinimui buvo sudaryta komisija. Ją sudarė ne tik žymūs žmonės, bet ir patys vaikai.

Iš vaikų ir jaunimo buvo sudarytos trys komisijos , pagal amžiaus kategorijas. Uždarymo metu kiekviena grupė pristatė po jų išrinktą geriausią filmą. Tai „KROKODILAI“ 2009m.Vokietija, „KITAS KRANTAS“ 2009m. Gruzija/ Kazachstanas ir „SEBĖ“ 2010m. Švedija.

Festivalio uždarymui buvo pasirinktas žiūrimiausias filmas „Kitas krantas“. Tai istorija apie berniuką, kuris po pilietinio karo su mama iš Abchazijos pabėgo į Gruziją. Jie gyvena netoli Tbilisio, lūšnoje. Berniukas Tedas dar mažas, tačiau jau sunkiai dirba autoservise, visus pinigus atiduoda mamai, kad tik jai nebereikėtų eiti į gatvę už pinigus tenkinti vyrų aistrų. Tačiau mama savo darbo nepakeičia ir berniukas iškeliauja ieškoti savo tėčio, kuris liko Abchazijoje. Kelionėje jis patiria tiek daug sunkumų, kad kartais  atrodo, kad net suaugęs žmogus tokių nepakeltų. Berniukas daug ką supranta ir išmoksta prisitaikyti prie tokio žiauriaus gyvenimo.

Filmas sukrečiantis, o labiausiai todėl, kad situacija aktuali ir šiais laikais. Daug vaikų patiria tokius sunkumus, kaip filme vaizduojamas berniukas Tedas.

VIDEO: გაღმა ნაპირი-The Other Bank Trailer
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt