Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vakar Kaune paminėtas Lietuvos narystės Europos Sąjungoje 10-metis

Šaltinis: 15min
0
A A

Vakar Rotušės aikštėje vyko šventė “Europa yra čia”,  skirta Lietuvos narystės ES dešimtmečiui, kurią organizavo Kauno Europe Direct informacijos centras, Kauno Vaikų ir...

Vakar Rotušės aikštėje vyko šventė “Europa yra čia”,  skirta Lietuvos narystės ES dešimtmečiui, kurią organizavo Kauno Europe Direct informacijos centras, Kauno Vaikų ir moksleivių laisvalaikio rūmais ir miesto savivaldybė.

Šventė pradėta iškilmingu flasmob’u – daugybe instrumentų ir balsų buvo atlikti Europos Sąjungos ir Lietuvos himnai.  Vėliau susirinkusiuosius linksmino moksleivių, studentų meno kolektyvai, įrengtos kūrybinės dirbtuvės vaikams, veikė mobilūs Europe Direct, tarptautinės iniciatyvos “Europos dviračių iššūkis 2014” bei Vaikų ir moksleivių laisvalaikio rūmų informaciniai centrai.

Čia pat buvo galima pasivaikščioti po Europą – aikštėje buvo paklotas įspūdingo dydžio Europos žemėlapis. Ant jo visos šventės metu vyko orientacinės varžybos „Ar tikrai pažįsti Europą?“  – jose sudalyvavo net 28 įvairių tautybių žmonių komandos. Pirmieji jėgas išbandė pagal ES projektą į Kauną atvykę rumunai. Puikias žinias apie kitas ES šalis pademonstravo dauguma komandų. Bene prasčiausiai pasirodė komanda „Norway“ – ką gi, patys kalti – nestojo į ES! O vien ko verti komandų pavadinimai: „Europos krizė“, “Mes europiečiai“, „Kiemas“, „Mane paliko vieną“, „Vištos“, „Lietuviai“, „LT+RO“...

Šventės dalyviai aktyviai dalyvavo  ir akcijoje „Pažymėk, kur buvai ir kur norėtum grįžti“  -žemėlapyje smeigtukais pažymėjo labiausiai patikusią ES šalį. Paaiškėjo mylimiausi kauniečių  maršrutai – Italija, Kroatija, Prancūzija, Austrija. Beje, daugybe adatėlių buvo nusėta ir gimtoji Lietuva – į šventę susirinko tikri patriotai!

Į Europą pažvelgti su humoru kvietė čia pat veikianti Vladimiro Beresniovo karikatūrų paroda “Apie ES – linksmai”.

Vėliau prasidėjo mokinių ir studentų muzikinių grupių festivalis „Skersvėjis 2014“, o 20 val. valandą scenoje pasirodė sunkioji artilerija – roko grupė „Rojaus tūzai“.

Nuotraukos-Kristinos Valasevičienės

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt