TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Valstybinis choras „Vilnius“ kviečia į jubiliejinį 40-mečio koncertą

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Spalio 17-ąją Vilniaus Rotušėje įvyks koncertas, skirtas valstybinio choro „Vilnius“ kūrybinės veiklos 40 metų jubiliejui paminėti.

Spalio 17 d., sekmadienį, 16 val. Vilniaus Rotušėje įvyks koncertas, skirtas valstybinio choro „Vilnius“ kūrybinės veiklos 40 metų jubiliejui paminėti.

1970 m. rugsėjo 16 d. į pirmąją repeticiją susirinkę tik 20 choro dainininkų tądien padėjo tvirtus pagrindus, pradėjusius sėkmingą, prasmingą ir ilgą choro istorijos kelią. Šiandien šis kolektyvas yra vienas žymiausių bei brandžiausių Lietuvos profesionaliųjų chorų, garsėjantis kūrybiškumu, meistriškumu, subtilia menine pajauta.

Kiekvieną koncertinį sezoną pateikiantis naujoves muzikos žanro, stiliaus, koncertinių erdvių kryptimis, valstybinis choras „Vilnius“ yra daugelio festivalių, valstybinių renginių ir švenčių dalyvis, kultūros projektų organizatorius, tarptautinių konkursų laureatas.

Valstybinio choro „Vilnius“ meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Povilas Gylys, dirigentas Artūras Dambrauskas bei 40 choro dainininkų specialiai šiam jubiliejui parengė programą, kurioje pasirinkti kūriniai apjungs ne tik prasmingus choro koncertinio gyvenimo metus, bet ir atspindės naujus kūrybinius kelius. Tad šventiniame koncerte choras atliks įvairią ir turiningą programą – nuo lietuvių pirmtakų iki šių dienų mūsų autorių kūrinių, nuo gražiausių klasikos opusų iki Lotynų Amerikos ritmų ir melodijų, atliekamų kartu su Pavelo Giunterio grupe „Giunter percussion“.

Valstybinio choro „Vilnius“ 40 metų jubiliejus bus pasitinkamas ne tik su gražiausiais choro atliekamais kūriniais, bet ir solistais Vladu Bagdonu, Laima Česlauskaite, Dmitrijumi Poleščiuku, Jurgita Narušyte bei muzikologe Audrone Žigaityte.

Koncerto vedančiojo žodis leis dar kartą įvertinti kolektyvo nueitą kelią, pasiektus laimėjimus, prisiminti choro pirmtakus ir kitus svarbius bei brangius žmones. Todėl šio reikšmingo įvykio proga džiaugsmu, patirtimi ir šventinėmis akimirkomis, valstybinis choras „Vilnius“ kviečia pasidalinti visus savo bičiulius, scenos kolegas, buvusius choristus, ir, žinoma, chorinės muzikos mylėtojus, visus tuos, kuriems yra svarbus „Vilniaus“ siekis ne tik skleisti chorinę muziką, bet ir ugdyti išprususį chorinio meno klausytoją, diegti bendrąsias žmogiškąsias vertybes.

Dalyvauja:

Valstybinis choras „Vilnius“;

Solistai: Vladas Bagdonas, Laima Česlauskaitė, Jurgita Narušytė, Dmitrijus Poleščukas;

Dirigentai: Povilas Gylys, Artūras Dambrauskas;

Koncertmeisteris: Dainius Jozėnas;

Koncertą veda: Audronė Žigaitytė-Nekrošienė.

Mušamieji: „Giunter percussion“

Organizatoriai:

Lietuvos muzikų sąjunga; Valstybinis choras „Vilnius“

Įėjimas laisvas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt