Dabar populiaru
Publikuota: 2011 vasario 4d. 10:30

Vasarį Šiaurės šalių kino klube – norvegus pavergusi karo drama

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka

Šiaurės šalių kino klubo vasario repertuarą pradės Norvegiją pavergęs kino darbas apie nacionalinį pasipriešinimo naciams herojų Maksą Manusą.

Šiaurės šalių kino klubo vasario repertuarą pradės Norvegiją pavergęs kino darbas apie nacionalinį pasipriešinimo naciams herojų Maksą Manusą. Antrajame mėnesio filme – suomių šeimos drama.

Filmas „Maksas Manusas“ (Max Manus) bus rodomas vasario 9 d. 18.00 val. Šis filmas pasakoja tikrą istoriją apie norvegų partizaną Maksą Manusą, kuris buvo labiausiai ieškomas žmogus nacių okupuotoje Norvegijoje. Nepaisant to, jis sugebėjo surengti vienus drąsiausių išpuolių Antrojo pasaulinio karo istorijoje.

Karo skonio Maksas Manusas paragavo kovodamas savanoriu Žiemos kare Suomijoje. 1940-ųjų pavasarį jis sugrįžta gimtąją Norvegiją, kuri jau okupuota nacių. Ilgai nedelsdamas Maksas  su bendraminčiais pradeda pogrindinę pasipriešinimo kovą.

Jie sukuria kovotojų tinklą, kaupia ginklus ir sprogmenis bei dalyvauja slaptose pratybose Anglijoje. Slaptame bute Osle jie planuoja partizaninius išpuolius prieš svarbius nacių objektus ir juos sėkmingai įgyvendina. Tačiau slaptoji vokiečių policija siekia bet kokia sustabdyti Maksą Manusą ir pamažu atskleidžia kovotojų tinklą.

Ši įkvepianti istorija apie nacionalinio pasipriešinimo herojų pavergė Norvegiją. „Maksas Manusas“ buvo nominuotas 10 Norvegų kino apdovanojimų „Amanda“, iš kurių susižėrė šešis pagrindinius. Filmas taip pat buvo nominuotas Oskarui ir Europos kino akademijos apdovanojimui.

Antrąjį vasario filmą „Gyviesiems ir mirusiems“ (Eläville ja kuolleille) kino klubas rodys vasario 23 d. 18.00 val. Tai sukrečianti drama apie nelaimes ir paslaptis, kurias tenka nugalėti. Įprastas priemiesčio šeimos gyvenimas subyra į šipulius, kai jauniausias sūnus žūsta nelaimingo atsitikimo metu namo kieme užsidegus šeimos automobiliui. Motina Marja negali liautis verkusi, tėvas Jaakko išviso negali verkti ir dėl šeimą užgriuvusios nelaimės kaltina save.

Vyresnysis jų sūnus Timo, nuolat jaudindamasis dėl tėvų, turi daug problemų mokykloje. Šeimą supurčiusi nelaimė iškelia seniai slėptas paslaptis. Motina Marja ir jos sesuo Leena turi pripažinti ir pradėti kalbėti apie kitą šeimos nelaimę. Apie judviejų mažosios sesutės tragišką žūtį, dėl kurios Leena save kaltino ištisus dešimtmečius.

Filmas „Gyviesiems ir mirusiems“ apdovanotas Britų kino instituto apdovanojimu, taip pat įvertintas tarptautiniuose festivaliuose. Suomijos kino apdovanojimuose „Jussi“ filmas buvo apdovanotas už geriausią vyro vaidmenį.

Atsisiųsti 2011 vasario kino klubo plakatą

Šiaurės šalių kino klubo filmai rodomi originalo kalba su titrais anglų kalba kino teatre „Pasaka“ (Šv. Ignoto g. 4/3, Vilnius). Įėjimas nemokamas, vietų rezervacija nevykdoma.

Dėmesio! Žiūrovai kasoje privalo paimti nemokamus bilietus, be bilietų žiūrovai į salę neįleidžiami. Šiaurės šalių kino klubas – tai rinktinio Šiaurės šalių kino seansai visiems, kurie domisi kinu ir nori susipažinti su Lietuvos kino teatrus retai pasiekiančiais kino filmais. Kino klubas pristato įvairius kino žanrus ir nediskriminuoja tarptautinėje arenoje mažiau žinomų kino kūrėjų. Kino klubo sumanytojas yra Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje.

VIDEO: Max Manus - Trailer (subtitled)
Temos: 1 Norvegai
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt