Dabar populiaru
Publikuota: 2010 spalio 19d. 08:28

„Viasat“ kino komedijų festivalio apžvalga: „Mikmakai“ ir „Širdžių daužytojas“

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka

Įkrauk.lt reporterė Agnė apžvelgia „Viasat“ kino komedijų festivalio filmus „Mikmakai“ ir „Širdžių daužytojas“.

„Mikmakai“

2009-ųjų metų prancūzų kino juosta „Mikmakai“ (pranc. Micmacs à tire-larigot), kurios režisierius Jean-Pierre Jeunet (turbūt labiausiai žinomas už filmą „Amelija“, kurios, tarkim aš, net nemėgstu), nustebino, visų pirma, savo originalumu, kinematografiškumu. Eidama į šį filmą labiausiai ir tikėjausi kinematografiškumo ir neteko nusivilti.

Siužetas „stebuklinis“: berniuko tėvas žūsta nuo bombos, motiną išveža į psichiatrinę, o jis pats pabėga iš vaikų namų ir užaugęs gauna kulką į kaktą, kurią, metus monetą, gydytojai nusprendžia palikti, nes „juk geriau gyventi mirties akivaizdoje negu gyventi kaip daržovė ir nesuvokti, kad gyveni“. Tėvo „bombą“ bei jo sūnaus „kulką“ vienija tai, kad jos abi pagamintos toje pačioje gamykloje. Tad Bazilis (vaid.: Dany Boon) su savo naujais draugais (Sriubytė, Skaičiuoklė ir kt.) pradeda vykdyti keršto planą.

Iš tikrųjų „jėga“ tai, kad tas „keršto planas“ nėra koks nors eilinis „nukosėti ir pabėgti“, o kaip itin originalus, ironiškai pašiepiantis tam tikrus visuomenės įpročius bei apskritai įtraukiantis. Puikiai išpildyti visi veikėjų charakteriai, draugiškas „moraliukas“, jog „nesvarbu, kas tu, svarbu, rasti savo vietą“ „Mikmakuose“ puikiai pasiteisina.

Rekomenduotinas žiūrėti dėl šiame filme veikiančių „mechanizmukų“, specialiųjų akrobatikos „efektų“, dėl daugybės stiprių kadrų, kad ir, tarkim, finalinė scena savo paprastumu, bet kartu ir įžvalgumu, palieka įspūdį.

Iš anksto norėtųsi perspėti nemėgstančius „kvailiukų humoro“, kadangi „Mikmakuose“ su humoru  „problemų“ nėra, apsieita be primityvaus „naivuolių“ klišės, kitaip negu gali pasirodyti iš treilerio.

Filmas „Mikmakai“ buvo nominuotas  trims Cezario apdovanojimams už kostiumus, garsą bei už meninį apipavidalinimą.

Įvertinimas: 7,8 /10

imdb: http://www.imdb.com/title/tt1149361/

„Širdžių daužytojas“ 

Vėlgi prancūzų tik jau romantinė (?) komedija „Širdžių daužytojas“ (pranc.: L'arnacoeur, 2010 m., rež.: Pascal Chaumeil) paliko visai gerą įspūdį.

Pagrindinė intriga ir filmo „ašis“ tai brolio ir sesers bei jos vyro verslas: jie pagal užsakymą išskiria poras. Kaip skelbia filmo pradžia: „Poroje būna trijų tipų moterys: laimingos, nelaimingos, bet tikisi, ir nelaimingos, kurios to nepripažįsta“.  Intrigą užmezga Džiuljetos (vaid.: Vanessa Paradis) tėvas „užsako“ profesionalų širdžių daužytoją Aleksą (vaid.: Romain Duris), kad šis išskirtų dukrą su jos sužadėtiniu, iki vestuvių likus 10 dienų.

Taikliai panaudotos ir pašieptos kai kurios tradicinės romantinių filmų klišės, dinamika bei prancūziškas humoras daro „Širdžių daužytoją“ kokybiška ir įtraukiančia pramoga. Bet didelį minusą galima dėti už tai, kad taip ir nepaaiškėja, kodėl tėvas norėjo išskirti šią porą, o dar didesnis minusas už pabaigą, atrodytų, neatlaikiusią reitingų ir investuotojų spaudimo...

Įvertinimas: 6,8 / 10

imdb: http://www.imdb.com/title/tt1465487/

VIDEO: Mikmakai (Micmacs) | VIASAT KINO KOMEDIJU FESTIVALIS 2010
Temos: 1 „Viasat“
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt