Dabar populiaru
Publikuota: 2011 birželio 24d. 16:59

Vidurvasario šventė Rygoje: sužaliavo net pilkos gatvės (nuotraukos)

Įkrauk reporterio nuotrauka /

Lietuvoje šiandien švenčiamos Joninės, o kaimynai latviai net dvi dienas švenčia vadinamą vidurvasario šventę – Ligo Jani. Šalyje ši šventė paskelbta valstybine ir latviams tai – nedarbo diena. Taigi braliukai šiemet turi net keturių dienų savaitgalį!

Lietuvoje šiandien švenčiamos Joninės, o kaimynai latviai net dvi dienas švenčia vadinamą vidurvasario šventę – Ligo Jani. Šalyje ši šventė paskelbta valstybine ir latviams tai – nedarbo diena. Taigi braliukai šiemet turi net keturių dienų savaitgalį!

Gaila, pačioje šventėje sudalyvauti neteko, tačiau ketvirtadienį jau nuo ryto Rygos senamiestyje teko matyti vykstančius pasiruošimo darbus. Čia buvo užtverta dalis judrios gatvės, kurioje pamažu kūrėsi prekeiviai, kavinės, buvo statomos net trys scenos. Praeiviams buvo dalijamos vakaro programos, o šventei skirtos erdvės viduryje buvo sukrautas didžiulis laužas.

Neįtikėtina, kaip pilka miesto gatvė sužaliavo – prie kiekvieno kelio ženklo, apšvietimo stulpo ir visose galimose vietose „išdygo" medeliai. Tiksliau, viskas buvo apraišiota medžių šakelėmis, apipinta lapais. Net automobilių priekinės grotelės papuošiamos ąžuolo šakelėmis. Šventės dalyviams pinami vainikai, stalai dengiami lininėmis staltiesėmis, ant jų – vazos su įvairiausiomis laukų gėlėmis.

Teigiama, kad Ligo šventės tradicijos atėję iš pagoniškos senovės, kai trumpiausią metų naktį būdavo pagerbiamas latvių pagonių vaisingumo ir saulės dievas Janis. Pasak mitologų, pagrindinis harmonijos simbolis gamtoje yra ratas, todėl švenčiant Ligo-Janio šventę latviai daug kur panaudoja apskritimo elementus – mieste pristatyta specialių stendų, prikabinta plakatų su šia simbolika, šventės dalyvės galvas puošia vainikais.

Kviečiu pasižiūrėti, kaip tai atrodė:

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt