Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus Mažasis teatras švenčia savo 24-ąjį gimtadienį, o savo spektakliais skatina dažniau čia sugrįžti

Regimantas Adomaitis spektaklyje "Paskutiniai mėnesiai"
Regimantas Adomaitis spektaklyje "Paskutiniai mėnesiai"
Šaltinis: 15min
0
A A

Kovo 2-oji ne tik antra kalendorinė pavasario diena, bet ir Vilniaus Mažojo teatro oficialaus įkūrimo gimtadienis, šiemet žymintis jau 24 savo gyvavimo metus. Teatro gimtadienio...

Kovo 2-oji ne tik antra kalendorinė pavasario diena, bet ir Vilniaus Mažojo teatro oficialaus įkūrimo gimtadienis, šiemet žymintis jau 24 savo gyvavimo metus.

Teatro gimtadienio išvakarėse žiūrovai kaip visada gausiai rinkosi pamatyti jau beveik devintus metus iš eilės rodomą spektaklį „Paskutiniai mėnesiai“, tai režisieriaus Arvydo Dapšio ir režisieriaus statytojo Rimo Tumino bendrasis darbas. Spektaklyje tėvą, motiną ir sūnų vaidina trys aktoriai – Regimantas Adomaitis, Inga Burneikaitė-Tuminienė ir  Almantas Šinkūnas.

„Paskutiniai mėnesiai“, pjesė parašyta italų dramaturgo Furio Bordono, kalba apie senatvę – kalėjimą iki gyvos galvos, savo ir šeimos santykius, kuriuose slypi ilgai laikomos ir likimus keičiančios paslaptys. Seno tėvo vaidmuo (aktorius Regimantas Adomaitis) čia atlieka pagrindinę viso naratyvo funkciją. Nenorėdamas savo sūnui ir jo šeimai būti našta, tėvas pasisiūlo vykti į senelių namus, tačiau jis tyliai ir išdidžiai laukia užuojautos ir prašymo pasilikti.

Nenorėdamas savo sūnui ir jo šeimai būti našta, tėvas pasisiūlo vykti į senelių namus.

Jautrus ir stipriai už širdies griebiantis Regimanto Adomaičio paskutinės dalies monologas, lyg žmogaus, kuriam draugiją palaiko žalio baziliko stiebelis, vieša išpažintis priešais publiką. Kalboje nepasipila priekaištai ar kitų kaltinimai, tačiau neišvengiamame gyvenimo pabaigos etapo tyloje atsiskleidžia kitokie pojūčiai, jausmai ir atradimai.

Gal kiek ir simboliška, o gal tik bandoma įžvelgti kokius simbolius ar paradoksus su teatru ir šiuo spektakliu, kurio pavadinime „Paskutiniai mėnesiai“ skamba liūdesio gaida ir barokiškas priminimas memento mori, tačiau tik nuolatinis pabaigos nujautimas padeda gyventi, eiti ir kurti toliau. Paties Vilniaus Mažojo teatro vertybė – nuoširdus bendravimas per savo spektaklius dar ilgai žiūrovus vėl ir vėl čia kvies sugrįžti.

Vilniaus Mažasis teatras įkurtas 1990 metų kovo 2 dieną. Teatre režisieriaus Rimo Tumino sukurta daugiau kaip 20 spektaklių, tokie kaip „Vyšnių sodas“, „Maskaradas“, „Nusišypsok mums, Viešpatie“, „Madagaskaras“ ir kiti. Šio teatro sezono naujienos: „Dėdės ir dėdienės“, „Kruvinos vestuvės“, „Mano tėvas – Agamemnonas“, „24 valandos iš moters gyvenimo“.

Deimantė Varnaitytė, IKRAUK.LT mokyklos absolventė

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt