Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus Pilaitės gimnazijoje praūžė gamtos mokslų konferencija

Šaltinis: ikrauk.lt
0
A A

Vilniaus Pilaitės gimnazijoje šį pavasarį vyko jau šeštoji tradicinė gamtos mokslų mokinių konferencija „Aš ant gamtos mokslų slenksčio“. Kaip visada jos organizavime aktyvūs...

Vilniaus Pilaitės gimnazijoje šį pavasarį vyko jau šeštoji tradicinė gamtos mokslų mokinių konferencija „Aš ant gamtos mokslų slenksčio“. Kaip visada jos organizavime aktyvūs buvo ne tik mokytojai, bet ir tėvai. IIa klasės mokinio tėvelis, gimnazijos Tarybos narys Mindaugas Masaitis tarpininkavo kviečiant į konferenciją neeilinį svečią. Į konferenciją atvykti maloniai sutiko Lituanica Sat-1 misijos techninis vadovas Laurynas Mačiulis, kuris ir pradėjo mokslinę konferencijos dalį. Jo įdomus pasakojimas apie Lituanica Sat-1 odisėją prikaustė ir mokinių, ir mokytojų, tėvelių, gimnazijos vadovų dėmesį. L. Mačiulis dalinosi savo ir draugų gyvenimo patirtimi kviesdamas mokinius tvirtai siekti užsibrėžto tikslo, turėti savo svajonę bei idėjų ir net klumpant mokslo ar gyvenimo kelyje stengtis jas įgyvendinti. Po pranešimo Laurynas sulaukė daug klausimų, už kuriuos vėliau išdalino savo autografais pažymėtus palydovo modelius.

Pilaitės gimnazistai ir svečiai iš kitų Vilniaus gimnazijų pristatė savo mokslinius tyrimus biologijos, fizikos, chemijos ir geografijos srityse. Konferencijoje mokiniai atskleidė ne tik savo, kaip tyrėjų, gebėjimus, tačiau mokėsi įtikinamai kalbėti prie didelės auditorijos, užduoti tikslingus klausimus ir į juos argumentuotai atsakyti, svarstyti, diskutuoti.

VIDEO: Moksleivių konferencija Pilaitės gimnazijoje

Mokytojų ir vyresnių mokinių nuomone moksliškiausiu pranešimu išrinktas Vilniaus „Saulės“ privačios gimnazijos mokinės Ugnės Kapočiūtės pranešimas „Biotechnologijos šiandien: Thermo Fisher Scientific Lietuvoje“. Pranešimo vadovė - biologijos mokytoja Inga Viltrakiene. Aktualiausias, ypač pilaitiškiams, nuskambėjo gimnazistų Aušros Abraitytės ir Nojaus Urbanavičiaus atliktas gimnazijos aplinkos tyrimas tyrimui vadovavo fizikos mokytoja Alma Paliulienė. Didžiausią susidomėjimą sukėlė Nedo Petravičiaus (dabar – išrinkto Pilaitės gimnazijos mokinių prezidento) pasakojimas apie tai, kaip jis konstravo radijo siųstuvą. Ne mažiau įdomus tyrimas ir pranešimas buvo Lukrecijos Kavaliauskaitės iš Vilniaus Žvėryno gimnazijos (vadovai – fizikos mokytojas Ovidijus Kavaliauskas ir biologijos mokytoja Irma Balsevičienė). Lukrecija pasakojo apie Meteorologinių sąlygų įtaką žvejo laimikiui, o jos oratoriniai sugebėjimai nurungė kitus mokinius – jai atiteko geriausio oratoriaus nominacija.

Nepaisant to, kad tradiciškai daugumą pranešimų skaitė gimnazijų trečiokai, susirinkusieji dėmesingai išklausė ir jauniausių tyrėjų. Pirmokės iš Žemynos gimnazijos Ana ir Skaistė pasakojo, kaip joms sekėsi atlikti vandens tyrimą (darbui vadovavo chemijos mokytoja Ana Lavrinovič). Pilaitės gimnazijos ateities lyderiai antrokai Mantas, Simona ir Mindaugas atliko ir pristatė net kelis tyrimus (darbui vadovavo biologijos mokytoja Vilma Jočienė): pasigamino bioplastiką, ištyrė jo savybes ir palygino irimo procesą su polietileno maišelio irimo procesu. Jų pranešimas, mokytojų nuomone, tapo visapusiškiausiu (įdomiu, aktualiu, moksliniu). Jų bendraklasiai Aleksas ir Justinas, neseniai grįžę iš Graikijos (vyko pagal tarptautinio Comenius mainų projekto programą), pristatė įdomų geografinį tyrimą, kurio metu buvo atskleista ar lietuvių ir graikų sociokultūriniai stereotipai atitinka realybę.

,,Konferencija buvo įdomi, man patiko. Labiausiai įsiminė pirmojo lietuviško palydovo Lituanica Sat-1 misijos technikos vadovo Lauryno Mačiulio pranešimas. Mokinių darbai taip pat buvo įdomūs, daugiau ar mažiau informatyvūs ir pavykę. Buvo malonu ir pačiam sudalyvauti konferencijoje su komanda skaitant pranešimą bei pasiklausyti kitų mokinių darbų. Konferenciją laikau tikrai gerai pavykusia ir didžiuojuosi, kad joje dalyvavau", - svarstė bioplastiko tyrimą atlikęs II-okas Mindaugas.

,,Galbūt ankščiau ir nebuvau didelis gamtos mokslų ,,fanas'', tačiau juk universali asmenybė daug labiau vertinama nei vienos srities specialistas. Gimnazijos mokytojų dėka praplėčiau akiratį biologijos, geografijos, fizikos ir chemijos srityse, daug sužinojau ir dirbdamas pats, ir klausydamasis kitų, esu labai patenkintas įvykusia konferencija ir viliuosi, kad tiek mūsų gimnazija, tiek kitos mokyklos tęs šią gražią tradiciją", - atviravo graikų ir lietuvių stereotipus nagrinėjęs II-okas Justinas.

Kaip ir kasmet, šis renginys tapo švente gimnazijai, o prie to svariai prisidėjo generalinis konferencijos rėmėjas, Pilaitėje įsikūręs sporto ir laisvalaikio klubas šeimai GOODLIFE. Mokiniai patys galėjo įsitikinti, kad klubas, įsikūręs PC PUPA yra atviras visiems, o jame – profesionalus personalas, gausus grupinių užsiėmimų tvarkaraštis, moderni treniruoklių salė – leidžiantys džiaugtis aktyviu laisvalaikiu kiekvieną dieną. Įsitikinome, kad GOODLIFE klubo komanda aktyviai dalyvauja Pilaitės bendruomenės veikloje ypač moksleivių sveikatingumo projektuose, skatindami jaunimą sveikai ir aktyviai gyventi. Nominacijas gavusiems mokiniams klubas dovanojo mėnesio abonentus, kitiems tyrėjams – vienkartinius nemokamus apsilankymus.

Šiuo tradiciniu šauniu renginiu Pilaitės gimnazija dar kartą įrodė, kad yra viena iš lyderių Vilniuje moksle, ugdyme ir mokyklos bendruomenės telkime.

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt