Dabar populiaru
Publikuota: 2012 sausio 24d. 14:54

Vilniaus Taikomosios dailės muziejuje bus pristatyta knyga „Seniausieji Lietuvos žaislai“

Įkrauk reporterio nuotrauka /

Sausio 26 d. 17 val. kviečiame į naujausios knygos „Seniausieji Lietuvos žaislai“ pristatymą Vilniaus Taikomosios dailės muziejuje.

Sausio 26 d. 17 val. kviečiame į naujausios knygos „Seniausieji Lietuvos žaislai“ pristatymą Vilniaus Taikomosios dailės muziejuje.

Žaislai ir žaidimai – tas universalus ryšys, kuris lengvai įveikdamas tautinius, kalbinius, politinius arba religinius barjerus žaibiškai plinta pasaulyje. Pramogų paveldo evoliucija ir plėtra leidžia atsekti politinius bei prekybinius ryšius, besikeičiančią geopolitinę ir ekonominę padėtį.

Naujausiame Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų muziejaus leidinyje knygos autorius dr. Povilas Blaževičius pristato žaislus ir žaidimus, kurie buvo populiarūs Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje. Tai pirmas mėginimas pažinti istorikų užmirštą ir archeologų atrastą Lietuvos žaislų ir žaidimų paveldą, kuris atspindi kasdienį gyvenimą ir kartu padeda atskleisti žmonijos kultūros bruožus.

Šios knygos pagrindu tapo Lietuvos ir šalių kaimynių archeologinė medžiaga, čia itin svarbūs Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų teritorijos tyrimų duomenys. Autorius, tyrinėdamas XIII–XVII a. Lietuvos žaidimus, ieško atsakymų į esminius klausimus, susijusius su jų chronologija, geografiniu ir socialiniu paplitimu, kilme bei raida.

Leidinys skirtas ne tik specialistams, bet ir plačiajai visuomenei, besidominčiai Lietuvos žaislų ir kasdienybės istorija.

Dalyvauja:

dr. Povilas Blaževičius prof. habil. dr. Albinas Kuncevičius dr. Gintautas Zabiela prof. dr. Libertas Klimka Muzikuoja: Ieva Baublytė ir Balio Dvariono muzikos mokyklos mokiniai

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt