Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus universiteto Kauno humanitariniame fakultete vyko „Kalbų festivalis“

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

2010 m. gegužės 7 d. Vilniaus univeriteto Kauno humanitariniame fakultete vyko renginys, kuriuo buvo norima paskatinti kalbų mokymąsi.

2010 m. gegužės 7 d. Vilniaus Univeriteto Kauno humanitariniame fakultete įvyko VU KHF laisvalaikio organizavimo grupės studentų organizuotas renginys, kuriuo buvo norima paskatinti  kalbų mokymąsi ir parodyti, kad daugiakalbystė šiais laikais yra viena didžiausių vertybių.

„Kalbų festivalis“ sulaukė išties nemažo susidomėjimo, kadangi dalyvavo ne tik universiteto studentai, bet ir svečias iš JAV, studentai iš kitų Europos valstybių. Į renginį  susirinkę moksleiviai, dėstytojai ir kiti svečiai, sausakimšai užpildę Tarybų rūsį,  susipažino ne tik su skirtingų tautų kalbomis, kultūra, istorija bei papročiais, bet ir pabendravo su tų šalių atstovais, išgirdo įvairiakalbę poeziją, dainas.

Pirmiausiai buvo pristatomi pranešimai užsienio kalbomis. Studentas iš Italijos Giovanni Gerumetto pristatė Italiją gimtąja kalba, Antonello Sulis itališkai supažindino su studentišku gyvenimu, VU KHF studentė Rūta Navickaitė informatyviai pristatė šiuolaikinę Vokietiją vokiečių kalba, Algis Braunas iš JAV išsamiai, angliškai ir nuoširdžiai supažindino su Amerika, gyvenimo būdu joje, o lenkė [Agnieška Kudžicka] papasakojo apie Lenkiją, jos kultūrą ir gyvenimą šiandien, bei palygino su Lietuva.

Prozos ir poezijos dalyje aktyviai dalyvavo VU KHF bendruomenė – tiek studentai, tiek ir dėstytojai. Studentas Edvinas Leimontas deklamavo eilėraštį Meilei prancūzų kalba, nuotaikingą pasirodymą surengė rusų kalbos grupių studentai, pristatę Rusiją  ir rusų kalbą šokiu, pasaka ir pranešimu, o italų kalbos dėstytojas Graziano Russetti smagiai pristatė italų kalbą tema „Bendravimas tarp lietuvių ir italų“. Kūrybingai ir smagiai su prancūzų kalba ir jos privalumais visus supažindino kultūros vadybos pirmakursė Vikrotija Gorbatovskytė, o lenkiškai Adomo Mickevičiaus eilėraštį „Nemunui“ ir taip pat ištrauką iš poemos „Ponas Tadas“ paskaitė Veslava Pilžis. Po susipažinimo su kalbomis ir kalbančiaisiais, visų laukė skanus ir jau ne toks oficialus pratęsimas, kurio metu visi dalinosi įspūdžiais, bendravo, ir džiaugėsi renginio pasisekimu.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt