Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniuje pagerbtos beglobius vaikus priglaudusios šeimos (nuotraukos)

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
A A

„Tu man dar esi berniukas, panašus į šimtą tūkstančių kitų berniukų. Ir tu man nereikalingas. Ir aš tau nereikalinga. Aš tau esu lapė, panaši į šimtą tūkstančių lapių. Bet jei tu mane prisijaukinsi, mudu būsime vienas kitam reikalingi. Tu man tada būsi vienintelis pasaulyje. Aš tau būsiu vienintelė pasaulyje.“ Tai ištrauka iš Antuano de Sent Egziuperi kūrinio „Mažasis princas“.

„Tu man dar esi berniukas, panašus į šimtą tūkstančių kitų berniukų. Ir tu man nereikalingas. Ir aš tau nereikalinga. Aš tau esu lapė, panaši į šimtą tūkstančių lapių. Bet jei tu mane prisijaukinsi, mudu būsime vienas kitam reikalingi. Tu man tada būsi vienintelis pasaulyje. Aš tau būsiu vienintelė pasaulyje.“ Tai ištrauka iš Antuano de Sent Egziuperi kūrinio „Mažasis princas“. Būtent lapės pokalbiu su mažuoju princu Nomeda Marčėnaitė su jaunuoju kolega Giedriumi pradėjo Vilniaus rotušėje antradienį vykusį renginį, skirtą pagerbti žmones, priėmusius į savo šeimas beglobius vaikus.

Renginyje susirinkę globėjai su savo mažaisiais buvo pagerbti koncertu ir apdovanojimais. Renginyje dainavo ir grojo vaikai, besimokantys skirtingose muzikos mokyklose. Jų gretose pasirodė ir jaunoji žvaigždutė Ilja Aksionovas. Kai kuriuos globėjus asmeniškai pasveikino Vilniaus miesto mero pavaduotojas Jaroslav Kaminski ir Vilniaus miesto savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Ieva Norkienė. Jie įteikė globėjams padėkos raštus už atsakomybę, ryžtą ir meilę, kurią jie duoda tiems vaikams, kuriems jos labiausiai reikia. Visiems globėjams dėkojo ir kiti savivaldybės atstovai. Tačiau daugiausia džiaugsmo šį vakarą renginio dalyviams suteikė magas Mantas Wizard. Jo magiški triukai ne tik susilaukė ovacijų ir juoko, bet leido visiems tapti jų dalimi.

Šis „Paramos vaikams centro“ kartu su Vilniaus miesto savivaldybe organizuotas renginys yra viena iš vaikų globos skatinimo projekto dalių. Iki šiol šio projekto misija buvo skatinti vilniečius susimąstyti apie tai, jog kasmet į vaikų globos namus patenka apie 1300 vaikų, kuriems reikia naujų namų ir artimų žmonių, kuriuos galėtų apsikabinti, o galbūt net vadinti antraisiais tėvais. Projekto metu buvo platinami lankstinukai bei organizuojamos reklaminės akcijos, aiškinančios kaip tapti vaiko globėju.Taip pat „Paramos vaikams centre“ buvo organizuojamos atvirų durų dienos, kurių metu norintieji globoti vaiką galėjo sužinoti visą juos dominančią informaciją.

Renginys ne tik prasidėjo, bet ir baigėsi ištrauka iš „Mažojo princo", simboliškai pasakojančia, kaip mažasis princas rožėms kalba apie savo rožę - rožę, kurią prisijaukino.

„Jūs gražios, bet jūs tuščios,- kalbėjo jis toliau.- Dėl jūsų neverta mirti. Žinoma, apie mano rožę koks praeivis manytų, kad panaši į jus. Bet ji viena brangesnė už jus visas todėl, kad aš ją laisčiau. Todėl, kad ją apvožiau gaubtu. Todėl, kad ją atitvėriau širma. Todėl, kad nurankiojau nuo jos vikšrus, palikęs du ar tris, kad būtų peteliškių. Be to, klausydavausi, kaip ji skundžiasi, giriasi, o kartais net ir tyli. Todėl, kad tai mano rožė.“

Nuotraukos: Akvilės Žaromskytės ir Vytauto Pilkausko

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt