Dabar populiaru
Publikuota: 2011 vasario 24d. 10:05

Vilniuje ryte nušvito dvi saulės (nuotraukos)

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka

Ketvirtadienį apie 8 val. ryto, pastebėtos Vilniaus padange besiritinėjančios dvi saulės.

Ketvirtadienį apie 8 val. ryto, pastebėtos Vilniaus padange besiritinėjančios dvi saulės.

Buvo įdomu stebėti šį reiškinį vis pasitrinant užmiegotas akis – ar nesivaidena. Tik spėlionės ir liko spėlionėmis, ar tai dar nenusileidusi mėnulio pilnatis, o galbūt koks nors kitas dangaus kūnas..?

Papildyta 11.55 val.

Anot gamtos mokslų daktaro, Vilniaus universiteto Astronomijos observatorijos docento Jokūbo Sūdžiaus, sprendžiant iš nuotraukų, tai gali būti arba saulės atspindys, arba reiškinys, vadinamas netikra saule.

„Pirmas įspūdis, kad tai yra saulės atšvaitas, atsispindėjęs nuo lango stiklo. Neparašyta, ar reiškinį stebėjo ir fotografavo  atvirame lauke, ar pro langą. Turint galvoje, kad daugelyje namų langai dvigubi ar net trigubi, tai galimi įvairiausi atšvaitų ir tikros saulės atvaizdų deriniai,“ – sakė J.Sūdžius.

Tačiau, anot pašnekovo, tai gali būti ir reiškinys, susijęs su daugybiniais saulės atvaizdais – taip vaidinama netikroji saulė arba parhelis.

„Netikros saulės vaizdas susiformuoja, kai atmosferoje esantys ledo kristalėliai atitinkamu kampu išsklaido ir užlenkia tikrosios saulės spindulius. Tuomet žiūrint atitinkamu kampu galima pamatyti vadinamą netikrą saulę. Kartais jų pamatyti galima net dvi ar tris. Tačiau dažniausiai netikros saulės vaizdas susidaro apie 20 laipsnių nuotolyje nuo saulės. Nepanašu, kad nuotraukoje būtų toks didelis kampinis nuotolis tarp atvaizdų“,  – ikrauk.lt skaitytojos Solveigos nuotraukas komentavo J.Sūdžius.

Skaitytojai po šia naujiena dalijosi nuoroda, kad galbūt tai žvaigždės Betelgeuzės virtimas supernova, tačiau pašnekovas teigia, kad tai nebent pokštas, nieko bendra šis reiškinys su žvaigždėmis neturi.

Papildyta 16.15 val.

Ikrauk.lt skaitytoja Solveiga papildė informaciją, kad nuotraukos buvo darytos pro atvirą balkono langą. „Pati suabejojau, ar tai ne atsipindys nuo lango, todėl fotografavau pro atvirą langą“, – tikina moteris.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt