TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniuje startavo „Kino šortų“ festivalis (nuotraukos)

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį „Skalvijos“ kino centre įvyko festivalio „Vilniaus kino šortai“ atidarymas. Šie metai jau šeštieji, kai „Vilniaus kino šortai“ rodo geriausius lietuviškus ir kitose šalyse sukurtus trumpametražius filmus. Festivalio atidaryme svečius pasitiko šių metų festivalio simbolis – meškinas. Organizatoriai susirinkusius vaišino punšu ir užkandžiais. O norinčiųjų pamatyti festivalio pristatymą buvo daug. Didelei daliai žiūrovų renginį teko stebėti stovint arba atsisėdus ant grindų. Tačiau nepatenkintų neatsirado ir minioje galima buvo jausti tik teigiamas emocijas.

Ketvirtadienį „Skalvijos“ kino centre įvyko festivalio „Vilniaus kino šortai“ atidarymas. Šie metai jau šeštieji, kai „Vilniaus kino šortai“ rodo geriausius lietuviškus ir kitose šalyse sukurtus trumpametražius filmus.

Festivalio atidaryme svečius pasitiko šių metų festivalio simbolis – meškinas. Organizatoriai susirinkusius vaišino punšu ir užkandžiais. O norinčiųjų pamatyti festivalio pristatymą buvo daug. Didelei daliai žiūrovų renginį teko stebėti stovint arba atsisėdus ant grindų. Tačiau nepatenkintų neatsirado ir minioje galima buvo jausti tik teigiamas emocijas.

Organizatoriai atrinko tris trumpametražius filmus, kurie pristatė renginio idėją. Pirmasis jų – Jungtinės Karalystės režisieriaus kūrinys „Pokalbio tema“. Jis pasakoja apie poros santykius ir atskleidžia, jog moterys žino ne vieną gudrybę, kaip iš vyro išpešti tai, ką šis nori nuslėpti. Juoko bangą sukėlė pirmieji žmonos ištarti žodžiai, nes visą filmą veikėjų balsus keitė muzikos garsai, leidžiantys įsijungti žiūrovo fantazijai ir iš muzikos tono nuspėti kalbėjimo esmę. Antrasis filmas – vokiečio Fedor Belenky animacija „Žmonės iš 103 skrydžio“. Jis pasakoja apie tai, kas dedasi galvoje žmonių, kurie skuba iš lėktuvo. Trečiais – Italijos režisieriaus Francesco Visco filmas „Džianis Skikis“. Jame vaizduojama situacija, kurią mintyse greičiausiai gvildena ne vienas pavydus vyras: ką daryti kai tavo draugę mergina kitas? Ši komedija išsiskiria tuo, jog veikėjai kalba dainuodami.

Po festivalio atidarymo programos prasidėjo pirmoji konkursinė programa, kurioje parodyti dar keturi trumpametražiai filmai. Tuo pačiu metu kino teatre „Pasaka“ taip pat galima buvo stebėti konkursines programas. „Skalvija“ ir „Pasaka“ „kino šortus“ rodys iki spalio 16 dienos. Filmus galės stebėti ir Kauno, Klaipėdos, Šiaulių bei Panevėžio kino gurmanai.

Festivalio metu iš viso bus parodyta net 60 kruopščiai atrinktų „šortų“. Jo pabaigoje žiuri nariai išrinks tris geriausius trumpametražius filmus, kurie bus parodyti festivalio uždarymo programoje. Žiuri sudaro trys nariai: trumpametražių filmų platintoja iš Vokietijos Stefanie Reis, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, Teatro ir kino fakulteto docentė Renata Šukaitytė, bei režisierius Ignas Miškinis.

Nuotraukos Julijos Stancevičiūtės.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt