Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniuje vyko tarptautinis mokinių kino festivalis „REC 2011“

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Paskutinį lapkričio penktadienį Vilniuje vyko tarptautinis mokinių kino festivalis „REC 2011“. Į Lietuvos sostinę sugužėjo jaunieji kinematografai su savo vadovais.

Paskutinį lapkričio penktadienį Vilniuje vyko tarptautinis mokinių kino festivalis „REC 2011“. Į Lietuvos sostinę sugužėjo jaunieji kinematografai su savo vadovais iš Sankt Peterburgo (Rusija), Talino (Estija), Rygos (Latvija), Veendamo (Nyderlandai), taip pat ir iš pačių įvairiausių Lietuvos miestų ir miestelių, nuo Palangos, Klaipėdos iki Druskininkų ir Vilniaus. „Forum Cinemas Vingis“ kino teatre lapkričio 25 d. buvo demonstruojama konkursinė filmų programa, kurią iš atrinktų filmų sudarė ir patvirtino kompetentinga vertinimo komisija, vadovaujama žymaus Lietuvos dokumentinio kino režisieriaus Sauliaus Beržinio.

Organizatorių teigimu, festivalis kiekvienais metais vis auga, keičiasi; šie metai pasižymėjo animacinių filmų gausa, maloniai nustebino mažesnių miestelių aktyvumas. Nemažai pateiktų filmų nagrinėja įvairias socialines problemas, nors yra keletas darbų, kur itin stipriai jaučiama muzikinių televizijos projektų įtaka.

Klaipėdos moksleivių saviraiškos centro, Kauno moksleivių techninės kūrybos centro, Ukmergės meno mokyklos bei Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centro moksleiviams festivalis prasidėjo jau 11 val. ekskursija į Lietuvos muzikos, teatro ir kino muziejų. Vėliau, pažvelgus į kino istoriją, moksleiviams buvo suteikta galimybė pamatyti, kokia technika yra naudojama šiais laikais, kaip yra organizuojamas darbas Lietuvos televizijoje. Po kvapą gniaužiančių ekskursijų festivalį kino teatre pradėjo Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijos pučiamųjų orkestras griausmingu pasirodymu, po kurio vyko dviejų valandų konkursinė filmų programa.

Vertinimo komisiją sužavėjo Latvijos ir Nyderlandų bendro filmo „Magdalena" scenarijus bei kokybiškas operatoriaus darbas. Filmas nagrinėja tragišką meilės istoriją, paremtą archyviniais duomenimis, apie olandų jūreivį, atvykusį į Rygą ir pamilusį vietinę merginą. Neilgai trukus jūreiviui tenka išplaukti, bet jis pažada greit grįžti, o žinant jūreivio duoną, nesunku nuspėti, jog savo pažado ištesėti jam nepavyksta. Kai vėl atplaukia į Rygą, pas savo mylimąją, sužino, jog ji nusižudė melancholijos agonijoje. Vėliau istorija tampa panaši į V.Šekspyro garsiąją pjesę „Romeo ir Džiuljeta", mat jūreivis neišlaiko netekties skausmo ir atima sau gyvybę Baltijos gelmėse.

Labai profesionalia režisūra pasižymėjo Klaudijos Matvejevaitės filmas „Mimikrija" (Vilnius, Lietuva), pasakojantis istoriją apie varganą mimą. Alkio vedinas aktorius išeina į Vilniaus gatves uždarbiauti. Jam bevaidinant prie aukų dėžutės pasilenkia kažkoks jaunuolis, lyg ir ketindamas padėti aktoriui, tačiau vietoj to, kad paaukotų, jis čiumpa dėžutę su visu uždarbiu ir papusto padus. Aktorius jį bando vytis, deja, nesėkmingai. Nukabinęs nosį mimas žingsniuoja namų link, kai prie Aušros vartų pastebi klūpinčią merginą, šalia kurios padėta kepurė aukoms. Pasilenkęs prie jos, įsitikina, kad mergina yra akla. Tuomet, lyg niekur nieko, pasiima kepurę su aukomis ir ramiai nueina. Grįždamas namo užsuka į parduotuvę, kur apsirūpina maisto atsargomis. Šiltai sėdint namie, mimą pradeda graužti sąžinė ir jis mėgina suvokti aplinką taip, kaip ją suvokia neregiai.

Geriausiu festivalio aktoriumi buvo pripažintas Justinas Levandavičius, Radvilės Talačkaitės ir Benitos Kiliutės filme „Kelias į muziką" (Anykščiai, Lietuva) atlikęs muzikanto, bandančio pakilti į muzikos padangę, vaidmenį. Vertinimo komisija vienbalsiai nusprendė, kad šių metų festivalio geriausia aktorė yra Iveta Raulynaitytė, Augustės Misiūnaitės filme „Suoliukas" (Kauno moksleivių techninės kūrybos centras, Lietuva) atlikusi ekscentriškos aštrialiežuvės vaidmenį.

Po filmų programos buvo apdovanoti geriausi iš geriausiųjų. Festivalio geriausiu vaidybiniu filmu buvo pripažintas filmas „Mimikrija", rež. Klaudija Matvejevaitė (Vilnius, Lietuva). Dokumentių filmų kategorijoje laurus susišlavė Auksės Ažukaitės ir Simonos Venčkauskaitės filmas „Gyvenkime toliau" (Kauno moksleivių techninės kūrybos centras, Lietuva), nagrinėjantis neįgaliųjų problemas, jų integraciją į visavertį gyvenimą. Šiemet animacinių filmų kategorijoje buvo skirti net du apdovanojimai, vienas iš jų teko Kristinos Šuišelytės, Odetos ir Rugilės Pluščiauskaičių filmui „Rudens išdaiga" (Klaipėdos moksleivių saviraiškos centras, Lietuva), o kitas – Iljos Dokudino nuotaikingam filmukui „Natūrali atranka" (Narva, Estija). Šiemet geriausiu eksperimentiniu filmu tapo Astos Paulauskaitės filmas „Mes esame jauni" (Klaipėdos moksleivių saviraiškos centras, Lietuva). Tarp vaizdo klipų sužibėjo Jūratės Raitelaitytės klipas „Op-op-opa" (Kauno moksleivių techninės kūrybos centras, Lietuva). O vienos minutės filmų kategorijoje, be didesnių diskusijų, vertinimo komisija geriausiu pripažino Gerdos Narušytės filmą „Saviraiškos teisė" (Ukmergės meno mokykla, Lietuva).

4.bp.blogspot.com nuotr.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt