Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilnius užsikrėtė madinga infekcija! (nuotraukos)

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Ne tik gripo, bet ir mados virusas siaučia sostinėje – Šiuolaikinio meno centro (ŠMC) lankytojai pirmieji užsikrėtė „Mados Infekcija“.

Ne tik gripo, bet ir mados virusas siaučia sostinėje – Šiuolaikinio meno centro (ŠMC) lankytojai pirmieji užsikrėtė „Mados Infekcija“.

Pirmąjį (iš trijų) didžiausio Lietuvoje mados renginio „Mados Infekcija“ vakarą pristatytos net septynios skirtingų dizainerių iš Lietuvos ir užsienio kolekcijos. Mados ir stiliaus pasekėjai šįvakar stebėjo Lauros Dailidėnienės, Kristinos Kruopienytės, Lucile Puton (Prancūzija), Grosser Heinrich (Vokietija), Jurgitos Januškevičiūtės–Žiugždienės, Giedriaus Šarkausko ir Kristel Kuslapuu (Estija) kurtais drabužiais pasipuošusius podiumu žengiančius modelius.

Tegul žaidžia spalvos

Vakaro metu dizaineriai pademonstravo, kad kūrybai tiesiog nėra ribų. Žiūrovų palaikymo sulaukė „Mados Injekcijoje“ sužibėjusios jaunosios vokiečių dizainerės Astrid Grosser ir Gerti Heinrich, prisidengiančios Grosser Heinrich vardu. Kolekcijoje „Ruduo-žiema 11/12“ merginos nustebino lakia fantazija, drąsiu žaidimu spalvomis, margaspalvių raštų drabužiuose gausa.

Ryškų koloritą mėgstanti pasirodė ir jauniausia „Mados Infekcijoje“ kolekciją pristatanti estų dizainerė Kristel Kuslapuu. „Mados Injekcijoje“ įspūdingais megztiniais žiūrovus nustebinusi mergina darsyk pakartojo tą patį – kolekcijos „Apsinarkašinęs zebras“ (angl. „Zebra on Acid“) megztiniuose vyravo ryškios, grynos ir gamtoje aptinkamos spalvos, margaspalvių raštų, masyvių detalių gausa.

Gebėjimą aprengti ne tik moteris, bet ir vyrus pademonstravo dizainerė Laura Dailidėnienė. Kolekcijos „Fungi“ drabužiai išsiskyrė šviesiais baltos, mėlynos, rudos bei smėlinės spalvų atspalviais, įdomiais aksesuarais. L.Dailidėnienė „Mados Infekcijoje“ pristatė švelnios ir subtilios, tačiau tvirtos bei savimi pasitikinčios, ryžtingos moters įvaizdį.

Išradingumui ribų nėra

Prancūzaitė Lusile Puton žiūrovų teismui pateikė stebinančią kolekciją. „Slėpynės“ – taip ji pavadino savo kūrinį. Vyrams garderobą kurianti dizainerė modelius aprengė itin specifiškai – laisvai krentantys kostiumai, medžiagų įvairovė ir gausa bei dažno modelio užmaskuoti veidai pakerėjo publiką – ši negailėjo aplodismentų autorės kūrybai. Modeliai išsiskyrė ir oroginaliais aksesuarais, keliuose kostiumuose matyti arabiški motyvai.

Jurgita Januškevičiūtė–Žiugždienė „Mados Infekcijoje“ pristatė kolekciją itin įdomiu pavadinimu: „Sat“ (sanskrito kalba: absoliučioji, amžinoji, nekintančioji būtis). Pastarosios pristatymas išsiskyrė iš kitų – pradžioje dalis kolekciją demonstravusių modelių ant podiumo išėjo kartu vilkėdami vienodus raudonos spalvos kimono, vėliau kostiumus šie pristatė po vieną. Visas kolekcijos pristatymas dvelkė jausmingumu, neapsieita be rytietiškų motyvų. Kolekcijoje dominuoja pilki ir smėliniai atspalviai, drabužiai laisvai krenta, pasižymi įdomiu kirpimu.

„NE Cemento sodas“ – taip vadinasi dizainerės Kristinos Kruopienytės pristatyta kolekcija. Pasak autorės, šia kolekcija ji norėjo akcentuoti žmogaus grįžimą į paprastesnį gyvenimą atsiribojant nuo miesto kvailumo. Modeliai podiumu žengė vilkėdami pilkų atspalvių, daugiausia laisvai krentančius drabužius.

Pirmąjį „Mados Infekcijos“ vakarą kolekciją pristatė ir kūrybingasis Giedrius Šarkauskas. „Con, vinum, adamas et crux“ – taip vadinasi jo naujausia drabužių kolekcija moterims ir vyrams. Pastarojoje dizainerio kolekcijoje – drabužiai iš lino. Kūrėjas pristatymo metu perteikė prancūzišką dvasią ir pademonstravo savo beribį išradingumą – pasirodymas tiesiog pakerėjo publiką, ši negailėjo šūksnių ir ovacijų net modeliams žengiant podiumu.

Juliaus Kalinsko / 15min.lt nuotr.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt