Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Virtualios Lietuvos ambicijos – eLietuva iki Uralo

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
A A

Baltijos valstybių aljansas, eLietuvių ir eTurkų sąmokslas užkariauti eRusiją, politiniai konfliktai – virtualios eLietuvos kasdienybė eRepublik sukurtame pasaulyje.

Baltijos valstybių aljansas, eLietuvių ir eTurkų sąmokslas užkariauti eRusiją, politiniai konfliktai – virtualios eLietuvos kasdienybė eRepublik sukurtame pasaulyje. Dažnas nesivargina pastebėti, jog virtualios valstybinės institucijos funkcionuoja kur kas geriau nei veikiančios realybėje.

Neatsiejamas cikliškumas

Beveik trejus metus egzistuojančios eLietuvos istorija atrodo itin permaininga. Keletas konfliktų su eLenkija, eRusijos bandymas pasiglemžti Baltijos šalis, atvedantis jas į vienybę – rodos istorija turi cikliškumą. Ir net virtualioje erdvėje žmonės bando padaryti tai, ko nepavyko įgyvendinti praeities karžygiams ar generolams. Nors Lietuva, jokiais jos laikais nebuvo išplėsta iki Uralo kalnų – eLietuvos ambicijos yra būtent tokios.

Istorinio mentaliteto patenkinimas ar žaidėjo ambijos?

Žaidėjai teigia, jog eLenkiją traukė derlingas Sūduvos regionas, tačiau puolamas buvo ir Vilniaus kraštas. eLenkija desperatiškai bandė okupuoti eLietuvą, lyg norėdama atstatyti Abiejų Tautų Respubliką su viena valdžia priešaky. Natūralu, jog konfliktai baigėsi – kaip ir realybėje, šiuo metu abi eValstybės palaiko glaudžius ryšius, o eEuropoje kone dominuojanti eLenkija vargu ar besikėsins į politiniu organizuotumu pasižyminčią eLietuvą.

eRusija, priklausanti galingam pasauliniam aljansui, ilgą laiką kaišiojusi pagalius į ratus eLatvijai, ryžosi pulti. Tuomet jau buvo įkurtas ABC – Baltijos Valstybių Aljansas. ePasaulio žiniasklaidoje sklandė juokai, jog toks mažas aljansas neturi galimybių pasipriešinti eRusijai ir jos sąjungininkams, tarp kurių buvo ir eJAV. Tačiau per keletą dienų svarstyklės pakrypo į kitą pusę – Kaliningradas ir Sankt-Peterburgas buvo okupuoti eLietuvos. eRusijai lyg ir pavyko atstatyti pusiausvyrą, tačiau eLietuvos prezidento sąmokslas su eTurkija dar labiau pablogino eRusijos situaciją. Per dvi dienas buvo eLietuva ir eTurkija okupuvo eRusijos sąjungininkę eBaltarusiją ir šturmavo eRusijos gilumą.

Net neabejoju, jog šis trumpas pasakojimas sužadina dažno lietuvio fantaziją. Būtent todėl paminėjau istorinį mentalitetą. Žvelgiant į eRepublik žaidimo eigą, vargu ar galime suprasti – tai tiesiog žaidėjų ambijos, ar lietuviškoji naujosios LDK svajonė?

Ultra kairieji ir ultra dešinieji – konkuruojame su realia valdžia?

Vyraujančios eLietuvos partijos taip pat atspindi nepasitenkimą realia Lietuvos valdžia. Radikalūs kairieji ir dešinieji čia stipriai lenkia liberalus ir kitas politines jėgas. Jau ilgą laiką stabilus valstybės modelis davė rezultatų: sėkmingai priimti įstatymai sukūrė stipriausią iš eBaltijos valstybių ekonomiką. Nuolatos ambasadorių glaudžiai palaikomi ryšiai su draugiškomis eValstybėmis užtikrino originaliųjų eLietuvos teritorijų saugumą.

Ministerijų čia taip pat gausu. Panašu, jog politikų Lietuvoje gerokai daugiau nei įsivaizduojame. Tiesa, prie vakarienės stalo, ar šlakelio degtinės dažnas lietuvis virsta nepaliečiamu valdžios kritiku, tačiau šie žmonės, būdami per jauni, o gal realybėje savęs nerealizavę politinėje sferoje – žaidime tai daro atkakliai.

Lietuvos politikų veiksmai nelieka be atgarsio ir eLietuvoje. Tačiau bediskutuodami eLietuviai duoda atsaką veikdami daug veiksmingiau, taisydami svetimų klaidas, kurios, deja, taip ir lieka virtualioje erdvėje.

Ar žaidimas ir lieka žaidimu?

Vargu. Daugelis to jau nevadina žaidimu dėl vienos elementarios priežasties – tai gyvenimo simuliatorius. Verslo, žiniasklaidos, politikos, karo ir kitų gyvenimo sferų atmaina.

Pasak žaidėjų, eRepublik dažnas panaudoja savo savybes ar gebėjimus simuliuodamas ePilietį. Lygiai tiek dažnas bando realizuoti vieną ar kitą sąvybę to nepavykus padaryti realybėje. Kitiems, ypač jauniems žmonėms, tai yra mokykla.

Traktuojant tai kaip alternatyvą – lietuvių mentalitetas nėra toks apverktinas, kurį vienas kitam dažnas bando pavaizduoti. Atvirkščiai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt