Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Visą dieną „Panoramoje” skambės muzikinė instaliacija „Vartotojas"

Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Visą dieną „Panoramoje” skambės muzikinė instaliacija „Vartotojas„ Šiandien prekybos ir pramogų centre “Panorama” (Saltoniškių g. 9, Vilnius) nuo 10:00 iki 22:00 val. vyks dešimt...

Visą dieną „Panoramoje” skambės muzikinė instaliacija „Vartotojas„
Šiandien prekybos ir pramogų centre “Panorama” (Saltoniškių g. 9, Vilnius) nuo 10:00 iki 22:00 val. vyks dešimt valandų truksianti kompozitorės Lukrecijos Petkutės instaliacija „Vartotojas”, kurios metu susijungs elektroninė muzika, įrašyti aplinkos garsai ir gyvas pianino skambesys. Tai – jaunųjų kompozitorių kūrybinės laboratorijos „Muzika erdvėje” dalis. Projektas šiandien ir rytoj vyks dar šešiose sostinės erdvėse.

Unikalus renginys unikalioje erdvėje

„Džiaugiamės, kad projekte dalyvaujanti jauna kompozitorė savo kūrybai pasirinko būtent „Panoramos” erdvę. Bendradarbiauti buvo įdomu – tikiuosi, tai pajus ir mūsų lankytojai. Tad šiandien apsilankyti kviečiame visus Vilniečius ir miesto svečius. Tokios apimties originalus kūrinys turėtų sudominti ne tik muzikus ir architektus, bet ir visus, vertinančius netradicines meno formas”, – sakė „Panoramos” generalinė direktorė Birutė Kalanovaitė.

Prekybos ir pramogų centre jau ne kartą vyko įvairūs dizaino šou, kiti kūrybiniai projektai, tačiau muzika čia gyvai kuriama pirmąkart. Instaliacijos kūrybą kompozitorė L. Petkutė pradėjo vaikščiodama po prekybos ir laisvalaikio centrą „Panorama“, kuriame įrašinėjo įvairiausius aplinkos garsus. Vėliau juos transformavusi, sukūrė ilgą elekotrininės muzikos takelį, kuris savaime jau galėtų skambėti kaip instaliacija. Tačiau kompozitorė dalį įrašytų garsų pritaikė gyvam preparuoto pianino atlikimui.
„Instaliacijos atlikimo metu ir bus girdimi šie dviejų skirtingų – virtualaus ir tikrojo – pasaulių susijungimai bei išsiskyrimai”, – sako kompozitorė L. Petkutė.

Jaunųjų muzikų ir profesionalų patirties dalybos

Kūrybinė laboratorija „Muzika erdvėje”, bendardarbiaujanti su Lietuvos muzikos ir teatro akademija ir Lietuvos žmonių su negalia sąjunga, siekia sukurti platformą jauniesiems kompozitoriams semtis profesinių žinių bei drąsiai eksperimentuoti, ieškoti novatoriškų kūrybinių sprendimų, suteikiant muzikai naujų formų, o klausytojams – įdomių potyrių. Prie projekto prisijungė “Swedbank”, Lietuvos geležinkeliai, SĮ “Susisiekimo paslaugos”, Lietuvos nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai ir kitos organizacijos.

„Muzikos erdvėje“ laborantai – septyni Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Kompozicijos katedros studentai. Balandžio pradžioje jie dalyvavo seminaruose, praktinėse kūrybinės dirbtuvės. Individualių konsultacijų metu žiniomis ir patirtimi su jais dalinosi prof. Rytis Ambrazevičius, kompozitoriai Vidmantas Bartulis, Antanas Kučinskas, Snieguolė Dikčiūtė, Mantautas Krukauskas, architektė Inga Urbonaitė, muzikos psichologas Matej Gyárfáš iš Slovakijos.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt