Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žodis prabilo hegzametru

Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Graži lituanisčių draugystė  jungia Kauno miesto ,,Aušros“ ir Kauno rajono Raudondvario gimnaziją. Kiekvienais metais vyksta susitikimai, konferencijos, konkursai. Visada yra kuo...

Graži lituanisčių draugystė  jungia Kauno miesto ,,Aušros“ ir Kauno rajono Raudondvario gimnaziją. Kiekvienais metais vyksta susitikimai, konferencijos, konkursai. Visada yra kuo pasidalinti, pasidžiaugti. Šiemet lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos daug renginių skiria Kristijonui Donelaičiui. Viena kovo popietė buvo skirta forumui ,,Įpėdini mano, tegul tavo sūnūs laiku išmoksta lietuviškai“, skirta K.Donelaičio 300-osioms metinėms paminėti. Vieni kitus sveikino Raudondvario ir ,,Aušros“ gimnazijos  moksleiviai.
,,Aušros“ gimnazijos aktų salėje K. Donelaičio portretas, gėlės, stendai, stalai su mokinių darbais. Išgirdome choro atliekamą dainą ,,Tylus vakariela“, pamatėme dramos studijos pasirodymą (,,Aušros“ gimnazijos, vadovė A. Akelaitienė), literatūrinę kompoziciją ,,Nuo K.Donelaičio iki Vl. Dautarto ( šią kompoziciją atliko vyriška Raudondvario gimnazijos mokinių  kompanija) .
Renginio vedėja Laura Bakšytė klausė, kas gi bendro tarp šių dviejų kūrėjų. Vienas XVIII a., kitas  XX a. kūrėjas, vienas gyveno Rytų Prūsijoje, kitas vaikystės dienas praleido Šilelio kaime, Kauno rajone,  vėliau dirbo ir gyveno Vilniuje. Bendra tai, kad abiems kūrėjams rūpėjo gamta, supantis pasaulis, o tiksliau, žmogaus santykis su gamta, tas žaliasis dialogas, kuris užsimezga vos žmogui gimus ir lydi iki gyvenimo pabaigos.
Pilna salė sugūžėjo žiūrovų - bendraamžių, mokytojų, o juos forumo dalyviai stebino savo išmone, išradingumu, žingeidumu. Abiejų gimnazijų vedantieji vis primindavo faktus, kad  UNESKO generalinės konferencijos 37-osios sesijos metu Paryžiuje buvo paskelbtas UNESKO ir valstybių narių minimų sukakčių sąrašas, į kurį įtraukta 100 pasaulio kultūrai, švietimui, mokslui, istorinei atminčiai svarbių datų. Į šį sąrašą pateko ir K.Donelaičio 300-ųjų  metinių minėjimas. Daugiau įdomių faktų priminė Raudondvario  gimnazistai Povilas ir Andrius. K.Donelaičio kūryba yra sulaukusi nemažo tarptautinio populiarumo: kūryba yra versta į 19 kalbų, o poema „Metai“ prabyla 12 kalbų: anglų, armėnų, baltarusių, čekų, gruzinų, latvių, lenkų, rusų, švedų, ukrainiečių, vengrų, vokiečių, o šiuo metu verčiama į ispanų ir italų kalbas. Taupydami laiką, tik keliomis kalbomis, paskaitė  K.Donelaičio ,,Metai“ ištraukas:  Julius Litinskas - angliškai, Indrė –vokiškai, Sandra Šarikovaitė – rusiškai, o 8b klasės mokinė Monika Traidaraitė perskaitė savo sukurtą odę, skirtą K.Donelaičiui, kiti mokiniai dar skaitė pranešimus, rodė ir komentavo skaidres.
,,Aušros“  gimnazijos mokiniai skaitė K. Donelaičiui kurtus eilėraščius, pasakėčias, rašinius. Mokytoja  metodininke Lina Sutkuvienė  perskaitė pranešimą ,, Kuo mums svarbus K. Donelaitis?“. Abi gimnazijos išleido laikraščius poeto jubiliejinei datai paminėti. Visi forumo pabaigoje atkartojo priesaiką:
Kiekvienam daryti gera
Savo darbu ir žodžiu,
Visad elgtis taip, kaip dera,
Ir teisingas būt geidžiu.
Nekerštauti niekada,
Gyvo padaro gailėti,
Dievą, žmones jo mylėti-
Mano priedermė šventa.
Forumo dalyviai, mokytojai buvo pakviesti  paragauti ir  būriškų valgių.
Smagu sutikti vėl saulelę, kai šypsos dviejų gimnazijų mokinių ir mokytojų akys, o žodis vis dar prabyla hegzametru.
Apolonija Koževnikovienė
Kauno rajono Raudondvario gimnazija

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt